Sulík prezradil, že statusy o Matovičovi nepíše on sám. Toto je osoba, ktorá je za ne zodpovedná

  • Richard Sulík si svoje statusy na Facebooku a Instagrame nepíše osobne, ako to robí Igor Matovič
  • Píše mu ich jeho hovorkyňa, on sám píše iba raz za čas
matovič sulík matejková hovorkyňa
TASR/Jakub Kotian, Facebook/Katarína Matejková
  • Richard Sulík si svoje statusy na Facebooku a Instagrame nepíše osobne, ako to robí Igor Matovič
  • Píše mu ich jeho hovorkyňa, on sám píše iba raz za čas

To, že si Igor Matovič a Richard Sulík vymieňajú odkazy predovšetkým prostredníctvom sociálnej siete, nie je žiadnym prekvapením. Ich „harmonický“ vzťah inšpiroval aj vývojárov hier. Predseda strany SaS Richard Sulík sa však priznal, že statusy na svoje sociálne siete nepíše on, ale píše ich niekto úplne iný. Prezradil to v živom vysielaní televízie TA3.

Ja si nepíšem moje facebookové statusy. Bolo by to pre mňa časovo náročné. Píše ich moja hovorkyňa. Ja určite cez facebookové statusy nič neodkazujem, možno raz za čas,“ vysvetlil minister hospodárstva. 

‼ PLATILO TO RÁNO, PRED HODINOU A BUDE AJ ZAJTRA ‼ Odmietame opakované prekrúcanie diskusie o rekonštrukcii vlády na to,…

Posted by Sloboda a Solidarita on Wednesday, March 3, 2021

Reagoval tak na slová Veroniky Remišovej, ktorá na tlačovom brífingu hovorila o tom, že má „plné zuby toho, ako si koaliční partneri posielajú odkazy cez médiá a sociálne siete“. Richard Sulík si však nemyslí, že týmto vyjadrením narážala Veroniku Remišová práve na neho a jeho spôsob komunikácie. 

Pochybujem, že mala na mysli mňa. Naopak,  ja si myslím, že celkom hrdinsky už rok znášam mnoho osobných útokov od premiéra. Naposledy ma včera spojil s vraždou Jána Kuciaka. To už beriem osobne, zašlo to cez hranicu.“

Za všetkým hľadaj ženu 

Hovorkyňou Richarda Sulíka je Katarína Matejková, súčasná hovorkyňa rezortu hospodárstva. Mnohí ju poznajú aj pod jej dievčenským menom Svrčeková. V minulosti sa objavila aj na stránkach bulváru, bola totiž priateľkou súčasného ministra vnútra Romana Mikulca. 

V rámci zamestnaneckých benefitov som si vypýtala exotickú dovolenku 😂🙈 #sasvregionoch

Posted by Katarína Matejková on Thursday, November 23, 2017

Matovič komunikuje osobne

Na rozdiel od Sulíka si premiér Igor Matovič píše odkazy preňho a ostatných koaličných partnerov takmer výhradne sám, hoci politológ Radoslav Štefančík sa nedávno vyjadril, že v poslednom čase pôsobia profesionálnejšie. Politológ z Fakulty aplikovaných jazykov Ekonomickej univerzity v Bratislave si myslí, že je možné za nimi vidieť „ruku odborníka“ na komunikáciu.

Skôr vyzdvihuje pozitívnu stránku veci, menej kritizuje, vyhýba sa téme Richard Sulík. Medzi nimi sa však sem tam mihne ,statusík´, ktorý dozaista písal Igor Matovič. Spravidla je negatívne ladený, kritizuje, objavujú sa v ňom expresívnejšie výrazy, sem tam je doplnený o infantilný obrazový materiál,“ podotkol Štefančík pre agentúru SITA.

Zdroje: TA3, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK