Sunrise Yoga Bratislava je späť: Nadšenci zdravého životného štýlu sa zídu na Bratislavskom hrade

joga
Sunrise Yoga Bratislava

Po úspešnom podujatí Sunrise Yoga Bratislava prichádza v poradí druhá, rozšírená edícia akcie pre všetkých jogových nadšencov. Už v sobotu 25. mája 2024 bude impozantný priestor bastionu na Bratislavskom hrade hostiť podujatie s názvom Sunrise Yoga Festival Bratislava. Návštevníkov čakajú zážitkové lekcie s uznávanými jogínmi a podnetné workshopy so slovenskými aj zahraničnými odborníkmi na well-being.

Sunrise Yoga Festival Bratislava je prvý zo série festivalov z dielne organizačného tímu podujatia Sunrise Yoga Bratislava. Festivalová obdoba akcie prichádza s novým konceptom, špeciálnymi hosťami a neopakovateľnou atmosférou a začína ako inak jogou pri východe slnka.

Joga pomáha celému telu
zdroj: Joga pomáha celému telu - Joga pomáha celému telu.

 „Hneď po prvom ročníku Sunrise Yoga, ktorá sa konala v Slovenskej národnej galérii sa mnohí zaujímali, kedy si cvičenie pri východe slnka zopakujeme. Preto sme pridali tento festival, kde sa bude nielen cvičiť a meditovať pri východe slnka, ale počas celého dňa si návštevníci a nadšenci zdravého životného štýlu môžu vypočuť zaujímavé prednášky od vychytených lektorov a zacvičiť si rôzne štýly jogy. Na bratislavský hrad príde množstvo zaujímavých hostí, nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Návštevníci festivalu sa však nemusia báť jazykovej bariéry, lebo prichádzajú zo susedných Čiech a budú mať možnosť vypočuť si aj uznávaného slovenského vedca, ktorý pôsobí vo Viedni. Všetci tí, ktorí chcú načerpať silu a energiu a starať sa čo najlepšie nielen o telo, ale aj ducha a dušu sú vítaní. Veríme, že si každý nájde na podujatí svoje a dozvie sa množstvo zdraviu a telu prospešných informácií,“ hovorí Helena Tomková a Kika Peráčková zo Sunrise Yoga Bratislava.

H. Máslová
zdroj: Sunrise Yoga Bratislava - H. Máslová

V sobotu 25. mája sa Bratislavský hrad premení na oázu meditácie, rôznych workshopov, prednášok a jogových asán. Účastníci si budú môcť vypočuť prednášky odborníkov z oblasti zdravého životného štýlu ženskej lekárky, ktorá sa zaoberá psychosomatikou MUDr. Heleny Máslovej, vedca a neurogenetika Tomáša Eichlera, či výživovej poradkyne Silvie Horeckej (Terapia jedlom).

Večerným vyvrcholením festivalu je česká jogová terapeutka, ajurvédska špecialistka a autorka kníh Zuzka Klingrová, ktorá má na záver dňa pripravenú prednášku a liečivú večernú lekciu jogy, kde pri záverečnej šavasane sa účastníci ponoria do „zvukovej lázne“ Petra Adesha.

Joga pomáha aj chudnúť
zdroj: Sunrise Yoga Bratislava - Joga pomáha aj chudnúť.

„Festival sa stále vyvíja, pribúdajú nové a zaujímavé mená. Prednášajúci budú s návštevníkmi diskutovať a mnohí z nich sú k dispozícii aj počas dňa na individuálne rozhovory. Okrem hlavného programu je pripravených aj množstvo doplnkových workshopov a Zuzka Klingrová bude mať autogramiádu svojich kníh. Bratislavský hrad má jedinečnú atmosféru a krásnu energiu a radosť spravíme aj tým, ktorí si chcú spraviť zaujímavé fotky z podujatia,“ dodávajú organizátori akcie.  

Na podujatie sú nateraz potvrdení obľúbení jogíni. Návštevníci si môžu zacvičiť s Vandou Sprenger Gallo (Nemecko), s Petrou Ďuricou s Michalom Bednaříkom (ČR) či Zuzanou Klingrovou. „Sú to jogíni, ktorých ľudia nevedia bežne stretnúť v našich slovenských jogových centrách, ale stojí za to spoznať ich. Hodiny sú vhodné pre všetkých. Počet lektorov sa ešte rozšíri o jedného či dvoch,“ hovorí Kika Peráčková, odborný spolupracovník festivalu jógy.  

Kika Peráčková
zdroj: Sunrise Yoga Bratislava - Kika Peráčková

Popularita wellbeingu a jogy na celom svete stúpa. Čoraz viac žien i mužov nachádza pokoj mysle a zdravie tela v tomto druhu cvičenia a zaraďuje ho do svojho životného štýlu. A práve to je podľa zakladateľov hlavným poslaním tohto projektu.

„Na Sunrise Yoga Festivale budeme nielen cvičiť, ale sa aj rozprávať, vysvetľovať a hlavne diskutovať na témy, ktoré sa pri snahe o zdavie a praktizovanie  jogy samé vynárajú. Návštevníkov čaká deň nabitý tým najlepším, čo sféra vyváženého aktívneho života ponúka,“ dodávajú organizátori.

Počas festivalu sa hostia rovnako môžu tešiť na vysokokvalitné bio a organické jedlá, nápoje z byliniek z čarovného kúta slovenských hôr, výbornú kávu, poctivé čaje a magické kakao.

DJ Stroon na Sunriseyoga Bratislava 2023
zdroj: Sunrise Yoga Bratislava - DJ Stroon na Sunriseyoga.

Workshopy:

Pranajáma alebo dych pre zdravie a energiu

Face Yoga

Starostlivosť o pleť – byliny na zdravú a krásnu pokožku

Zvukové kúpele a gongová terapia

Diskusia o hormonálnej joge

A ďalšie pribudnú

Viac informácií o podujatí sa dozviete na webe sunriseyoga.sk a vstupenky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.sk.

 

 

 

Najnovšie videá

Trendové videá