Superjachta len pre elitu sveta: Najnovšia „hračka“ pre boháčov búra hranice luxusu

  • Ak si si myslel, že slovo luxus nemôže nadobudnúť nové kontúry, mýlil si sa
  • Nová superjachta M5 od firmy Migaloo prekonala aj tie najdrahšie jachty sveta
žena na jachte
Ilustračná fotografia, freepik
  • Ak si si myslel, že slovo luxus nemôže nadobudnúť nové kontúry, mýlil si sa
  • Nová superjachta M5 od firmy Migaloo prekonala aj tie najdrahšie jachty sveta

Tak toto tu ešte nebolo. Miliardári sa môžu tešiť na novú „hračku“, ktorá prekoná hranice významu slova luxus, aké sme doteraz poznali.

Renomovaný výrobca jácht Migaloo predstavuje svoje najnovšie majstrovské dielo – M5. Ide o ponornú superjachtu určenú pre elitu s neukojiteľnou túžbou po bohatstve a objavovaní sveta ukrytého pod hladinou oceánu, píše web Robb Report.

Toto pozoruhodné plavidlo nanovo definuje hranice extravagancie na šírom mori. Môže sa pochváliť vlastnosťami, ktoré presahujú tie najdivokejšie sny väčšiny miliardárov.

„Verím, že okrem motorových jácht a plachetníc sa ponorné superjachty stanú ďalšou kategóriou súkromných plavidiel, z ktorých si majitelia môžu vyberať,“ povedal pre Boat International generálny riaditeľ Migaloo PSY Christian Gumpold.

Migaloo M5 nie je len superjachta

Podľa zhotoviteľov ide to ponorný zázrak. Tento inžiniersky kolos sa tiahne ohromujúcich 544 stôp (166 metrov) od provy (čela) po kormu (zadnú časť tela) lode.

Zaberá 75 stôp (23 metrov) na šírku, čím poskytuje dostatok priestoru až pre 20 privilegovaných hostí a 40-člennú posádku.

Jej pozoruhodné schopnosti ju odlišujú od bežných jácht. Môže sa pochváliť dojazdom cez 9 300 míľ (14 967 kilometrov). Na povrchu môže bez námahy dosiahnuť rýchlosť až 20 uzlov, zatiaľ čo ponorenie pod vodu jej umožňuje udržať pôsobivých 12 uzlov.

Ešte prekvapivejšie je, že M5 dokáže klesnúť do ohromujúcej hĺbky 820 stôp (250 metrov) a zostať ponorená na úžasné štyri týždne, čo zaisťuje skutočne pohlcujúci podmorský zážitok.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MIGALOO Submarines (@migaloosubmarines)

Luxusná ponorka

To, čo skutočne odlišuje Migaloo M5 od čohokoľvek iného vo svete jachtingu, je jej status prvej luxusnej ponornej superjachty na svete.

S cenovkou siahajúcou do desiatich číslic je toto majstrovské dielo šité výhradne na mieru najbohatším jednotlivcom sveta. Spoločnosť Migaloo uznáva vysoké očakávania svojej mimoriadne bohatej klientely a chce im poskytovať bezkonkurenčnú úroveň luxusu a pohodlia.

„Kľúčoví partneri, ako je napríklad lodenica, závisia od preferencií vlastníkov. Tím je však schopný dohliadať na všetkých partnerov počas inžinieringu, výstavby, námorných skúšok a vybavenia, až po odovzdanie majiteľovi vrátane popredajných služieb a manažment jácht,“ vysvetlil hovorca Migaloo PSY.

Rozvoj špeciálneho vedomostného výcviku pre kapitánov a posádku môže riadiť aj spoločnosť.

Extravagantná ponuka modelu M5 však stojí za cenu, ktorá ho posúva ďaleko mimo dosahu všetkých okrem tých najbohatších ľudí na planéte.

S ohromujúcou cenou 2 miliardy dolárov predstihuje najdrahšie jachty na svete, ako je Lürssenov Dilbar s 800 miliónmi dolárov, a dokonca viac ako štvornásobne prevyšuje sumu, ktorú Jeff Bezos utratil za tú svoju, celkovo 485 miliónov dolárov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MIGALOO Submarines (@migaloosubmarines)

Ako vyzerá tento kolos vo vnútri?

Interiér M5 je plátno, na ktorom ožívajú sny jeho majiteľov. Firma so sídlom v Grazi v úzkej spolupráci so svojimi klientmi sľubuje, že vytvorí obytné priestory na mieru, ktoré prekonajú aj tie najvyššie očakávania.

Jachta sa môže pochváliť luxusnou jedálňou, v ktorej sa môže ubytovať 36 hostí, s panoramatickými sklenenými stenami, ktoré poskytujú úchvatný výhľad pod vodou.

Precízne upravená vínna pivnica uspokojí aj tých najnáročnejších. Technologicky vyspelé kino zaisťuje, že o zábavu nikdy nebude núdza. Okrem toho M5 ponúka dva bazény, jacuzzi a helipad.

Keď sa M5 vynorí, otvorí svojmu majiteľovi a jeho váženým hosťom svet vodných dobrodružstiev. Jachta je vybavená bohatým sortimentom vodných hračiek, vrátane piatich vodných skútrov Sea-Doo, Seabobov, flyboardov Zapata Racing, hoverboardov, paddleboardov, vybavenia na kitesurfing a vybavenia na kajak.

Okrem toho sa v ponorke ukrýva aj zbierka diaľkovo ovládaných vozidiel (ROV) a bezpilotných podvodných vozidiel (UUV). Tie umožňujú prieskum a objavovanie vo vodných hlbinách.

Zdroje: Robb Report, Boat International, IG/Migaloo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá