Superšportové autá za milióny navštívia slovenské mestá

  • Druhý ročník charitatívnej akcie štartuje už čoskoro
  • Vyzbierané peniaze poputujú deťom s neurologickými ťažkosťami
Facebook/ Rally Radosti
  • Druhý ročník charitatívnej akcie štartuje už čoskoro
  • Vyzbierané peniaze poputujú deťom s neurologickými ťažkosťami

Rally Radosti je charitatívna jazda superšportových áut cez celé Slovensko. Prvý ročník akcie sa konal od 7. do 9. júna 2019  a cieľom bolo vyzbierať čo najviac peňazí pre deti s onkologickými problémami. Dá sa povedať, že organizátori sa po ukončení tešili z úspechu, pretože sa vyzbieralo viac ako 5000 eur. 

Myšlienka založiť Rally Radosti vznikla v roku 2018. Predseda občianskeho združenia Peter Jakabovič sa charitatívnej činnosti spojenej s „atraktívnymi“ autami venoval už dlhšie. S Danielom Čačalom, ktorý má na starosti okrem iného aj marketing, ho zoznámil spoločný známy. Na myšlienke Rally Radosti tak začali pracovať ihneď.

Gepostet von Rally Radosti am Sonntag, 30. Juni 2019

Viac ako 40 superšportových áut sa zastaví v slovenských mestách

Ak sa rozhodneš prísť sa pozrieť na autá, tešiť sa môžeš napríklad na značky ako Ferrari, Lamborghini, športové divízie od BMW, Mercedesu, Audi a celú plejádu Nissanov GT-R.

„Myšlienka Rally Radosti imponovala širokej verejnosti a v rámci okruhu našich známych sa nachádza slušné množstvo majiteľov superšportových áut. Kolónu pre ročník 2019 sme dali dokopy veľmi rýchlo. Tento rok bude kolóna ešte väčšia a miesta v nej sa rozchytali v priebehu pár hodín,“ hovorí Daniel Čačala pre Startitup. 

11. až 13. septembra sa kolóna v policajnom sprievode bude presúvať po celom Slovensku a zastaví sa v týchto mestách: Trnava, Zvolen, Košice, Spišská Sobota, Žilina, Trenčín a Nitra. „Sú to okresné mestá po celom Slovensku, prakticky taký vnútorný okruh. Aby sa mohli prísť pokochať superstrojmi naši fanúšikovia a automobiloví nadšenci z akéhokoľvek kúta Slovenska a nemali to ďaleko,“ pokračuje Čačala.

Gepostet von Rally Radosti am Freitag, 28. Juni 2019

Nie každé mesto je ochotné poskytnúť námestie

Nie všetky mestá sú nadšené z toho, že by na námestí mali privítať veľa áut a policajtov. To aj v prípade, že ide o dobrú vec.

Na mestských zastupiteľstvách často sedia ľudia, ktorí ani len netušia o čo ide a okamžite našu myšlienku hodia do koša. Spomeniem, že veľmi ťažké je to v Poprade alebo Trenčíne. Najmä druhé menované mesto, je nám to veľmi ľúto, nakoľko má nádherné centrum a verím, že by sme ho s RR vedeli ešte viac rozžiariť.“

„No nevadí, keď treba riešiť plán B, máme vždy zálohu. Nebudeme ľudí zo žiadneho kúta Slovenska ukracovať o RR kvôli zatrpknutosti zopár starých štruktúr na mestských zastupiteľstvách, že jo? Inak sme sa stretli viac s ochotou pomôcť ako nepomôcť. Zato sme veľmi vďační.“

S policajtmi v pätách

Kvôli plynulému a bezpečnému presunu medzi mestami sa organizátori dohodli s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky na policajnom sprievode. 

„Existuje oficiálny proces, na základe ktorého je k akcii pridelená policajná hliadka alebo sprievod. Pokiaľ viem, MVSR s nami maximálne kooperovalo. Policajný sprievod máme po celom Slovensku, prakticky neustále pozeráme na blikanie červeno-modrých svetiel. Myslím, že to pridáva na serióznosti akcie, ako aj jej bezpečnosti. Navyše, sprievodní policajti sú skvelí ľudia, doslova môžeme povedať, že bez nich by to už nebolo ono,“ odpovedá na otázku o náročnosti získania doprovodu Daniel.

Gepostet von Rally Radosti am Mittwoch, 28. August 2019

Zážitky, na ktoré len tak nezabudneš

Jedného z organizátorov sme sa opýtali aj na nejaké úsmevné zážitky z minulého ročníka akcie. Keďže ich je veľmi veľa, vybral dva najlepšie. 

„Okrem každoročnej oficiálnej Rally Radosti, kedy prejdeme celé Slovensko, organizujeme aj tzv. mikro Rallies. To sú jednodenné návštevy táborov, jednotlivcov a pod. V rámci takejto mikro Rally Radosti sme minulý rok boli pozrieť deti z onkologického tábora v hoteli Remata na severe Slovenska. Deckám sme priniesli hračky, povozili sme sa (asi až moc, ešte raz pardon, páni policajti!) a strávili skvelý automobilový deň. 

Gepostet von Rally Radosti am Mittwoch, 28. August 2019

Ale k veci, pri odovzdávaní hračiek deťom sme vedeli o jednom chlapcovi, ktorý pochádza z chudobnejších pomerov. Okrem hračiek teda dostal aj nejaké to oblečenie a ďalšie veci, ktoré potešia detskú, respektíve mladícku dušu. Chalanisko po otvorení svojho balíka skonštatoval, že veľmi ďakuje, ale že on si toľko vecí nezaslúži a chcel by sa podeliť s ostatnými. To bol moment, po ktorom sme zostali v nemom úžase,“ spomína Daniel. Ak sleduješ vlogy Draha Pioka, určite si to zaregistroval. Ak nie, nech sa páči. Určite sa slzy do očí natisnú aj tebe.

„… alebo môj malý-veľký kamoš Marek Novácky (tiež z onko tábora), ktorý pri hračkách myslel na svoje dve sestry, nie na seba. Pozdravujem ťa, Marek! Deti a mladíci, ktorí bojujú alebo prekonali ťažké ochorenie, rozmýšľajú inak a rozdali by sa pre druhých,“ uzatvára Daniel. 

Zbierku Rally Radosti 2020 pre deti s neurologickými ťažkosťami môžeš podporiť osobne prispením do kasy počas návštevy, SMSkou v tvare “DMS RR20” na číslo 877 (suma 2 €) alebo zaslaním peňazí na transparentný účet. 100% vyzbieraných peňazí poputuje na neurologické oddelenia nemocníc na západnom, strednom a východnom Slovensku. 

Gepostet von Rally Radosti am Sonntag, 25. August 2019

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK