Susedov zalarmovala masívna nehoda. Havarovali desiatky áut, diaľnica je uzavretá

  • Havarované vozidlá zaberajú približne 150 metrový úsek cesty
  • Aktuálne vieme o piatich zranených, ich počet sa však zrejme v blízkej dobe zvýši
nehoda
Twitter/Police CZ
  • Havarované vozidlá zaberajú približne 150 metrový úsek cesty
  • Aktuálne vieme o piatich zranených, ich počet sa však zrejme v blízkej dobe zvýši

V Česku došlo na diaľnici D5 k masívnej hromadnej nehode, informuje ČT24. Približne štyri desiatky áut do seba narazili v smere do Prahy, na úrovni obce Žebrák v Stredočeskom kraji.

Diaľnica je aktuálne úplne neprejazdná a na miesto smerujú všetky záchranné zložky, informuje česká polícia na sociálnej sieti. Zdravotnícka záchranná služba Stredočeského kraja aktivovala trauma plán.

Havarované vozidlá zaberajú približne 150 metrový úsek cesty. Podľa prvotných informácií od českých hasičov malo ísť o desať nákladných a pätnásť osobných áut. Polícia Českej republiky však uvádza, že ide o štyridsať áut.

V súčasnosti sa vie o piatich zranených, z ktorých traja mali byť v aute zakliesnení. Aktuálne majú byť v starostlivosti záchranárov a počet zranených sa môže zmeniť. V skutočnosti očakávajú omnoho väčšie počty zranených vzhľadom na rozsah nehody.

Diaľnica je momentálne uzavretá v oboch smeroch, pretože na druhej strane, v smere na Plzeň, ju uzavreli z dôvodu pristávania vrtuľníka záchrannej služby.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: ČT24, Twitter/Police CZ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá