Šutaj Eštok: Na Slovensku aktuálne platí 2. stupeň teroristického ohrozenia

  • V pondelok (25.3.) zasadla Bezpečnostná rada Slovenskej republiky
  • Po zasadnutí prehovoril minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
Matúš Šutaj Eštok
Na snímke Matúš Šutaj Eštok Startitup/Jaroslav Rybár
  • V pondelok (25.3.) zasadla Bezpečnostná rada Slovenskej republiky
  • Po zasadnutí prehovoril minister vnútra Matúš Šutaj Eštok

V pondelok (25.3.) zasadla Bezpečnostná rada Slovenskej republiky. Informoval o tom Úrad vlády SR, no neozrejmil dôvod rokovania. Po tomto zasadnutí nasledoval tlačový brífing ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka.

Ten na konferencii uviedol, že na Slovensku aktuálne platí 2. stupeň teroristického ohrozenia.

Polícia preto bude počas nadchádzajúcich sviatkov posilní hliadky na veľkých spoločenských akciách, ale aj v obchodných centrách a na podobných miestach, kde sa združuje veľké množstvo ľudí.

„Po debate so SIS sme sa dohodli, že situáciu budeme monitorovať. Posilníme hliadky na veľkých spoločenských akciách, budeme monitorovať aj všetky obchodné centrá a domy,“ uviedol Šutaj Eštok.

Hlava rezortu vnútra ďalej poukázala na muža z Tadžikistanu, ktorý bol vyhostený z Nemecka. Má ísť o muža s trvalým pobytom na Ukrajine a po vyhostení z Nemecka požiadal o azyl na Slovensku. Údajne je tento muž napojený na organizáciu, ktorá spolupracuje s ISIS. Tieto informácie potvrdili 2 zahraničné bezpečnostné služby. „Bol v systéme Interpolu, ako človek, ktorý má napojenie na terorizmus,“ dodal Eštok.

Cez hranice tento muž prešiel v roku 2022. Polícia vedela, že je na zozname hľadaných ľudí, za ktorým stojí Interpol, no aj napriek tomu ho nezadržala.

Na veľkých podujatiach spojených s Veľkou nocou sa prijmú mimoriadne opatrenia. Monitorovať sa majú napríklad bohoslužby či obchodné centrá.

Šutaj Eštok tiež poukázal na to, že teroristický útok v Moskve bol cielený na kresťanskú komunitu. Na Bezpečnostnej rade sa podľa neho riešilo aj možné zvýšenie stupňa rizika teroristického ohrozenia z druhého na tretí.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá