Šutaj Eštok označil Korčoka za „kandidáta vojny“, exminister však vystúpil v rádiu sám

  • Peter Pellegrini avizoval spoločné vyhlásenie s ministrom Eštokom
  • Líder Hlasu svoju účasť v dnešnej debate v rádiu zrušil
  • Korčok tak vystúpil sám
korčok, pellegrini
Startitup
  • Peter Pellegrini avizoval spoločné vyhlásenie s ministrom Eštokom
  • Líder Hlasu svoju účasť v dnešnej debate v rádiu zrušil
  • Korčok tak vystúpil sám

Do druhého kola prezidentských volieb ostávajú iba štyri dni. Prezidentský kandidát a predseda Hlas-SD Peter Pellegrini na utorok 2.4 ohlásil svoje spoločné vyhlásenie s ministrom vnútra Šutajom Eštokom. Vyhlásenie na sociálnej sieti predseda parlamentu označil ako „Vyhlásenie k stabilite a budúcnosti strany Hlas“

Eštok označil Korčoka za „kandidáta vojny“

Ešte pred vyhlásením zaznela štátna hymna SR, nasledoval prejav lídra Hlasu Pellegriniho. V ňom prezidentský kandidát kritizoval svojho súpera Ivana Korčoka, ako aj vládu Igora Matoviča v uplynulých rokoch. 

Peter Pellegrini
zdroj: Reprofoto: Facebook/Peter Pellegrini

Pellegrini uviedol, že „ak dostane dôveru v prezidentských voľbách, nepokúsi sa z prezidentského paláca zvrátiť výsledky parlamentných volieb, zároveň ale nebude nekritickým obdivovateľom vlády“.

Kandidát na prezidenta a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini sa v prípade svojho zvolenia za hlavu štátu neobáva o stabilitu poslaneckého klubu svojej strany. Strana bude podľa neho naďalej pilierom stability vládnej koalície až do nasledujúcich riadnych parlamentných volieb, píše TASR.

V rámci zahraničnej politiky tvrdil, že nedopustí, aby Slovensko prišlo o právo veta v Európskej únii. Rovnako nechce odobrať vláde právomoci v zahraničnej politike. Od vlády očakáva, že v nej bude rešpektovať aj postoje prezidenta s cieľom vrátiť zahraničnej politike jednotu. Rovnako deklaruje, že nikdy nebude žiadať európske inštitúcie, aby Slovensku odobrali eurofondy.

Neskôr sa k mikrofónu dostal minister vnútra Matuš Šutaj Eštok. Ten označil exministra zahraničia Ivana Korčoka za „kandidáta vojny“. Voči týmto tvrdeniam sa Korčok už skôr ohradil. 

Stav si na prezidentské voľby za 50 € bez rizika!
Reklama
Chcem bonus
Reklama
Chcem bonus
Využi jedinečný bonus od Fortuny a stav si na svojho favorita v prezidentských voľbách úplne bez rizika!

Pellegrini zrušil účasť v debate, nafotili ho však v Bratislave

Rádio Expres už niekoľko dní avizovalo debatu top favoritov prezidentských volieb. Očakávaný utorkový duel Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho pred druhým kolom volieb sa však napokon nekonal.

„Hoci Rádio Expres stále avizuje upútavku na dnešný prezidentský duel, ja som včas a vopred oznámil, že sa rozhovoru nezúčastním, keďže budem s vami v regióne,“ informoval v utorok na sociálnej sieti Pellegrini. Predseda parlamentu ohlásil, že do debaty nepríde lebo bude v regióne, avšak denník SME upozornil na to, že Pellegrini sa v tom čase nachádzal v Bratislave.

„Formát duelu je schválený Radou pre mediálne služby už vyše mesiac. Keď vám rada projekt schváli, pošlete pozvánky kandidátom a potom už do toho nemôžete zasahovať. Nemôžem to už meniť, išlo by o porušenie zákona,“ vysvetlil moderátor Závodský. 

Do relácie k moderátorovi Braňovi Závodskému sa tak dostavil iba exminister zahraničia Ivan Korčok. Exminister zahraničia okrem iného kritizoval „hrubé porušovanie“ pravidiel prezidentskej kampane.

„Tu sa nehrá fér,“ vyhlásil v relácii Korčok s tým, že mal heknutú stránku a takisto falošnú stránku s jeho menom. „Odborníci povedali, že formát (falošnej stránky) bol vytvorený z rovnakej šablóny ako stránka Petra Pelelgriniho,“ tvrdí Korčok. Hovorkyňa Petra Pellegriniho to odmietla.

Zdroje: Facebook/Rádio Expres, Facebook/Peter Pellegrini, SME, Facebook/Peter Pellegrini, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá