SUV od Lamborghini? Nielen Urus, ale aj Huracán Allroad

  • S terénniakmi od automobiliek zameraných čisto na cesty sa stretávame čim ďalej, tým častejšie. A Lamborghini ich má priniesť vraj hneď dve.
audi_nanuk_quattro_concept_5
  • S terénniakmi od automobiliek zameraných čisto na cesty sa stretávame čim ďalej, tým častejšie. A Lamborghini ich má priniesť vraj hneď dve.

Lamborghini to s okupovaním segmentu SUV myslí skutočne vážne. O tom, že vznikne SUV, ktoré sa bude pravdpodobne volať Urus, už dlhšiu dobu vieme. Teraz sa však objavili špekulácie, že by Lamborghini mohlo vytvoriť samostatnú kategóriu.

Na povrch sa ale dostali informácie, podľa ktorých chlapci zo Sant’ Agaty plánujú okrem čistokrvného SUV aj novinku, ktorú nikto nečakal. Poznáme už aj možné meno: Huracán Safari.

Predstavte si to asi ako Audi A4 Allroad, len so superšportom. Ako píše magazín Automobile Magazine, terénny Huracán by mal dostať vyššiu svetlú výšku odpruženia, možno nejaké tie plasty okolo blatníkov a odolnejšie kolesá s vyšším profilom pneumatiky. A ja sa pýtam: má to vôbec zmysel? Potrebuje vôbec svet oplastované Lambo?

Zrejme áno. Nemôžeme totiž zabudnúť, že veľkú časť z trhov Lamborghini tvorí napríklad Čína, ktorej cesty nie sú pre taliansky superšport zrovna fit. Pre médiá sa ale o zvýšenom Huracáne Lamborghini vyjadruje skôr ako o aute pre úzke a zastrčené talianske cesty tretej triedy. Veď si to viete predstaviť, znie to skrátka romantickejšie ako „staviame to pre Číňanov, lebo teraz majú lóve“.

Pre Huracán to ale nemá byť zďaleka všetko. Má prísť aj drsnejší, otvorený Speedster a Barchetta, nemal by chýbať ani hardcore model SuperVeloce, alebo SV, ak chcete, a celú modelovú ponuku by mal uzatvoriť model GT3 Stradale.

Postupom času by mala vzniknúť aj verzia Targa s odnímateľným strešným panelom a najľahšia Superleggera, určená len pre skúsených jazdcov.

Toto je Audi Nanuk, predobraz budúceho Lamborghini. Zdroj: Audi

Tak čo, páči sa ti predstava takmer terénneho Lamborghini? Ak áno, môžeš sa zatiaľ, než ti ho vyrobia, pokochať konceptom Nanuk od Audi na obrázkoch. Práve ten má podľa slov Automobile Magazine poslúžiť ako predloha pre najnovšie Lambo.

Samozrejme, nie je náhoda, že o takomto automobile uvažuje zrovna Lamborghini. Práve to totiž vlastnícky spadá pod automobilku Audi a tá pravdepodobne vycítila, že zatiaľ čo Audi má Allroadov dosť, Lamborghini nemá ešte žiaden a vie tak svetu ponúknuť exotiku, ktorá tu ešte nebola.

Ja si myslím, že sa bude vedieť poriadne naštvať aj na ceste, aj mimo nej. Hm?

zdroj: automobile magazine

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech