Švajčiarsky startup prichádza s legálnymi produktmi z hašiša a marihuany

  • Švajčiarsko je kolískou moderného farmaceutického sektora
  • Spoločnosť KannaSwiss prichádza s legálnym predajom hašiša a marihuany
  • Produkt bude dostupný v novinových stánkoch aj špecializovaných predajniach
21752880_495865530783710_2202086056830773016_o
facebook.com
  • Švajčiarsko je kolískou moderného farmaceutického sektora
  • Spoločnosť KannaSwiss prichádza s legálnym predajom hašiša a marihuany
  • Produkt bude dostupný v novinových stánkoch aj špecializovaných predajniach

Švajčiarsko je domovom niekoľkých nadnárodných farmaceutických spoločností, akými sú napríklad Novartis alebo Roche. Tento sektor tu dlhoročne prekvitá, a preto niet divu, že práve z neutrálneho Švajčiarska prichádza na trh legálna, najmä na medicínske účely určená marihuana a hašiš. Spoločnosť KannaSwiss, ktorá je na trhu od roku 2014, sa rozhodla pre jej predaj legálnou cestou už nejaký ten čas, pretože vo svojej krajine sa zákony dovoľujúce predaj trošku uvoľnili. A KannaSwiss vidí práve v týchto zmenách legislatívy mnohých štátov svoju budúcnosť. Hlavnými ťahúňmi projektu sú Boris Blatnik, Ivan Enderli a Paolo Veneri. A títo páni chcú svoje produkty predávať aj za hranicami.

Vo Švajčiarsku v súčasnosti zákony povoľujú predaj marihuany s obsahom 1 % Tetrahydrocannabinolu (známe THC) a KannaSwiss už produkty s týmto obsahom vo svojej ponuke dnes má. Prichádza však s novinkou – legálnym hašišom a produktmi z neho. Na produkciu spoločnosť investovala minulý rok podľa bloomgerg.com viac než pol milióna eur. Aj napriek tomu, že krajina povolila produkciu marihuany s menej než 1 % THC už v roku 2011, skutočný dopyt po legálnych produktoch z rastliny spoločnosti pocítili až tento rok. Podľa Tages Anzeiger v januári bolo producentov v spomínanej oblasti len 5, nuž a ku koncu roku sú ich už štyri stovky.

Vo svojom skleníku neďaleko Zurichu KannaSwiss pestuje celkom 6 000 rastlín a ročná úroda predstavuje jednu tonu listov a pukov. Samotný rast trvá približne osem až deväť týždňov a ďalšie tri týždne zber úrody. Mesačne má spoločnosť približne 100 000 nových odrezkov, ktoré spracováva sama alebo s nimi obchoduje. Nové produkty z hašiša budú v rôznych príchutiach vákuovo balené a dostupné v špecializovaných obchodoch aj novinových stánkoch. Cena piatich gramov je zatiaľ stanovená na približne 50 eur. Na tvorbe medicínskych produktov sa podieľajú tí najlepší odborníci a na trhu nájdeš rôzne maste a oleje s obsahom THC a CBD. S novinkami plánuje KannaSwiss ísť čo najskôr aj do zahraničia. Všetko sa bude odvíjať od povoleného množstva účinných látok v produktoch v jednotlivých krajinách. U nás je legalizovanie marihuany opakovane diskutovanou témou, no v súčasnosti ťa aj za malé množstvo čakajú veľké problémy.

Zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech