Švédi budú mať jeden z najexkluzívnejších hotelov na svete. Takto bude vyzerať

  • Hotel plánujú otvoriť vo februári 2020. Má unikátny dizajn a severskú architektúru
  • Lokácia je premyslená tak, aby si z vonkajšieho bazéna mohol pozorovať polárnu žiaru
  • Odborníkmi bol v roku 2018 označený ako jeden z najexkluzívnejších hotelov na svete
Arcticbath.se/Unsplash
  • Hotel plánujú otvoriť vo februári 2020. Má unikátny dizajn a severskú architektúru
  • Lokácia je premyslená tak, aby si z vonkajšieho bazéna mohol pozorovať polárnu žiaru
  • Odborníkmi bol v roku 2018 označený ako jeden z najexkluzívnejších hotelov na svete

Architekti Bertil Harström & Johan Kauppi sa v prípade hotela Arctic Bath postarali o absolútne minimalistický a čistý dizajn. Interiér je vybudovaný s ohľadom na životné prostredie. Umiestnenie, materiál použitý na výstavbu a ani fungovacie procesy nenarúšajú enviromentálne štruktúry. Na to si Severania dávajú stále extrémny pozor. Vizualizácie sú geniálne. Pôdorys je kruhový a tým, že plánuje byť postavený priamo na jazere, mení sa charakter hotela v lete aj v zime.

Najočarujúcejší je vonkajší bazén, ktorý sa nachádza v samom strede. Z neho budeš môcť pozorovať severskú oblohu a pri troche šťastia, ktoré sa priemernému Švédovi naskytne párkrát za život, uvidíš aj polárnu žiaru. Tento unikátny jav sa totiž dá pozorovať len z niekoľkých miest na svete. Architekti preto navrhli a situovali wellness hotel tak, aby bol tento exkluzívny pohľad návštevníkovi bez väčších či menších problémov umožnený.

We are so excited to see our hotel in progress. Photo: Anders Blomqvist. Arctic Bath AB

Gepostet von Arctic Bath AB am Mittwoch, 3. Juli 2019

 

Rezervačný systém na rok 2020 je spustený

Od začiatku júla si už podľa portálu The Lonely Planet môžeš robiť rezervácie na termín február 2020 až 2021. Hotel sa nachádza na rieke Lule. Je naplánovaný tak, aby si v ňom mohol absolvovať všetky špeciálne wellness procedúry. Aj ak si ten najnáročnejší klient, mal by si byť v pohode.

Saunová kultúra je v severských krajinách niečo, na čo sa nesiaha ani slovne ani fyzicky. Preto si ju práve v takýchto typoch hotelov môžeš užiť so všetkým, čo k tomu patrí. Práve preto, že Arctic Bath sa nachádza na rieke, vytvára dokonalé vizuálne pôžitky.

 

Hotel je navrhnutý a konštrukčne zhotovený z drevených dosiek, ktoré simulujú hniezdo. Stavba odkazuje na históriu, kedy sa na rieke bežne splavovalo drevo a dosky sa zvykli spriečiť, zaseknúť a vytvárať drevné zhluky. Drevo je na druhej strane prírodný materiál, ktorý ako jeden z mála vytvára dokonalý efekt a pocit interiérového tepla. Preto sa väčšina severských hotelov stavia práve v tomto štýle.

Podľa oficiálneho Instagramu hotela, Arctic Bath sa objavil ešte pred otvorením vo viacerých prestížnych rebríčkoch magazínov o bývaní. Na mušku si ho vzali vo veľkom práve tie britské a označovaný je za jeden z najtrendovejších hotelov, ktoré sa plánujú v novom roku 2020 otvoriť. Exkluzívna je samozrejme aj jeho lokalita, ktorú zase vyzdvihujú početné cestovateľské portály pre najnáročnejších.

Najnovšie informácie sú zatiaľ také, že v prostredí tohoto hotela, ktorý bol postavený do kruhu práve preto, aby pôsobil privátnym a ochranným dojmom, budú uplatňované a zohľadnené všetky princípy súladu body&mind.

Dôraz bude klásť na výživu, cvičenie, relax, stravu, teda na takú všeobecnú bohémsku kalokagatiu. Zážitkovo pôsobiaci priestor s pridanou hodnotou v podobe polárnej žiary a fotky tohoto prírodného úkazu, ktorú si máš možnosť priniesť ako darček, je asi najviac.

Hotelierske služby v dnešnej dobe musia mať širší rozmer a špeciálny koncept, ktorý umožní cestovateľom prehĺbiť zážitok z krajiny. Lebo dnes predáva práve zážitok, krajina ultimatívne nemusí.

Zdroj: arcticbath.se, lonelyplanet.com, luxvisor.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech