Svet módy zmenil človek bez domova. Život sa s Louisom Vuittonom nemaznal, vytvoril však impérium

  • Iniciály LV dnes patria k symbolom veľkolepého štýlu a luxusu
  • Aký príbeh stojí za zrodom značky Louis Vuitton?
  • Nebyť zakladateľa značky a jeho odhodlania, Louis Vuitton by nikdy neexistoval
louis vuitton
Wikimedia/Zoot Online; Unsplash/@maximo169
  • Iniciály LV dnes patria k symbolom veľkolepého štýlu a luxusu
  • Aký príbeh stojí za zrodom značky Louis Vuitton?
  • Nebyť zakladateľa značky a jeho odhodlania, Louis Vuitton by nikdy neexistoval

Dnes patrí medzi najúspešnejšie módne značky a jej história sa začala písať už v roku 1854. Reč je o značke Louis Vuitton, ktorej zakladateľ, po ktorom brand nesie meno, spôsobil svojou zručnosťou a štýlom revolúciu v batožine. Jeho iniciály dodnes zdobia výrobky značky, ktorá vo svete znamená luxus, štýl a kvalitné remeselné spracovanie.

Ako z príbehu o Popoluške

Louis Vuitton sa narodil dňa 4. augusta 1821 vo francúzskej dedinke Anchay vo východnom Francúzsku, ako uvádza portál Biography. Vyrastal v rodine, ktorej predkovia pochádzali z robotníckej vrstvy, išlo o stolárov, tesárov, roľníkov a mlynárov. Narodil sa farmárovi Xavierovi a mlynárke Corrone Gaillardovej.

Život sa s budúcim podnikateľom a návrhárom veru nemaznal. Vo veku 10 rokov mu zomrela jeho matka a otec sa onedlho znova oženil. Podľa viacerých zdrojov bola Vuittonova nevlastná macocha taká zlá a prísna, ako záporná postava v Popoluške.

Ako tvrdohlavé dieťa, znepriatelené nevlastnou matkou a znudené životom v horskej dedinke Anchay, sa Vuitton rozhodol ísť za lepším životom do rušného hlavného mesta, Paríža.

Jeho divoká a hrboľatá cesta trvala viac ako dva roky. Vo veku 13 rokov robil drobné práce, aby sa uživil. Po ceste z rodného Anchay do Paríža zostal všade tam, kde našiel skrýšu. Do hlavného mesta dorazil vo veku 16 rokov, keď začínala aj veľká priemyselná revolúcia.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Biography, Louis Vuitton, DW, Companies History, Vintage Chanel, Joel & Son Fabrics

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá