Svet obviňuje Ukrajinu zo sexizmu. Na oslavu výročia nezávislosti nútia kadetky pochodovať v podpätkoch

  • Prípravy na oslavu dňa nezávislosti Ukrajiny vrcholia, vyvolali však poriadny škandál
  • Ukrajina si vyslúžila celosvetovú kritiku po tom, čo nechala kadetky na prípravách pochodovať v podpätkoch
vojačky, podpätky
Ministry od Defence of Ukraine
  • Prípravy na oslavu dňa nezávislosti Ukrajiny vrcholia, vyvolali však poriadny škandál
  • Ukrajina si vyslúžila celosvetovú kritiku po tom, čo nechala kadetky na prípravách pochodovať v podpätkoch

Ministerstvo obrany Ukrajiny informovalo verejnosť o prípravách na oslavy dňa nezávislosti krajiny súvisiaceho s pádom Sovietskeho zväzu. Ten sa uskutoční 24. augusta. Skúšky sú v plnom prúde, no pohľad na kadetky pochodujúce v podpätkoch vyvolal vlnu hnevu a opovrhnutia Ukrajinou.

Niekoľko ukrajinských zákonodarcov blízkych bývalému ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi prišlo do parlamentu nesúc v rukách ženské topánky a vyzvalo ministra obrany, aby si ich na prehliadku obul aj on, informuje The Guardian.

„Je ťažké si predstaviť idiotskejšiu a škodlivejšiu myšlienku,“ upozornila Inna Sovsun, členka strany Golos, na zdravotné riziká. Uviedla tiež, že ukrajinské vojačky, rovnako ako muži, riskujú svoje životy a „nezaslúžia si takýto výsmech.“

Na informačnej stránke Ministerstva obrany ArmiaInform kadetka Ivanna Medvidová vraví: „Dnes sa po prvýkrát trénuje v topánkach na podpätku.,“ tiež dodáva: „Je to o niečo ťažšie ako v armádnych čižmách, ale snažíme sa.“ Sociálne médiá obvinili Ukrajinu zo sexizmu voči vojačkám, z ktorých viac ako 30 000 slúži v ozbrojených silách krajiny, z toho je viac ako 4 000 dôstojníčok.

„Na poslednej prehliadke boli dievčatá v neformálnom oblečení a so zbraňami. Tento rok, pokiaľ viem, pochodujú prvýkrát v sprievodnej uniforme bez zbraní. Kadetky budú mať topánky na vysokých podpätkoch. Preto teraz začali trénovať chôdzu v týchto topánkach,“ okomentoval učiteľ ústavu pre ArmiaInform.

Zdroje: The Guardian, ArmiaInform

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie