Svet oficiálne spoznal nové meno nástupcu populárnej Škody Rapid

  • Automobilka Škoda zverejnila meno nového hatchbacku
  • Je inšpirované latinským slovom, ktoré znamená schody alebo rebrík
aktualna
Ilustračná fotografia/Facebook/Škoda
  • Automobilka Škoda zverejnila meno nového hatchbacku
  • Je inšpirované latinským slovom, ktoré znamená schody alebo rebrík

Nástupca Škody Rapid dostal meno SCALA inšpirované latinskými slovami „schody“ alebo „rebrík“. Hoci toto meno už v minulosti používala značka Reanult pre svoje veľké lacné sedany v Južnej Amerike, Indii a Egypte, po dohode ide o povolený názov. Má ísť o úplne nový automobil, ktorý vo svojej triede stanoví úplne nové štandardy tak ako v oblasti dizajnu, tak aj technológií a bezpečnosti.

Nový model značky bude pomyselným stupienkom na ceste vývoja dizajnu značky. Ako prvý európsky sériový model dokonca ponesie úplnú dizajnovú novinku. Namiesto tradičného loga uprostred piatych dverí bude nápis Škoda, no a sľúbená je aj výbava, ktorá bola doposiaľ štandardom len pri automobiloch vyšších tried. Celkový vzhľad Škody SCALA má podľa iDnes.cz naznačovať koncept Vision RS predstavený na autosalóne v Paríži.

Šušká sa, že novinka z dielne „škodovky“ by mohla dostať pod kapotu novinku vyvinutú inžiniermi v Mladej Boleslavi, a teda unikátnu hybridnú techniku kombinujúcu motor spaľujúci CNG a elektromotor. Nuž, uvidíme. Bližšie podrobnosti by mali byť predstavené koncom tohto roka na špeciálnej akcii v izraelskom Tel Avive.

Zdroj: iDnes.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie