Svet ostal v šoku. Zomrelo ani nie ročné bábätko po pozitívnom teste na COVID-19

  • Dieťatko, ktoré nemalo ani jeden rok, zomrelo v nemocnici v Chicagu, po tom čo bolo pozitívne testované na nový koronavírus
  • Pravdepodobne ide o najmladšieho pacienta, ktorý podľahol vírusu COVID - 19.
oko-1090x610
unsplash
  • Dieťatko, ktoré nemalo ani jeden rok, zomrelo v nemocnici v Chicagu, po tom čo bolo pozitívne testované na nový koronavírus
  • Pravdepodobne ide o najmladšieho pacienta, ktorý podľahol vírusu COVID - 19.

V sobotu na tlačovej konferencii oznámili vrcholní predstavitelia štátu Illinois, že medzi novými obeťami koronavírusu bolo aj bábätko, mladšie než jeden rok. Pravdepodobne tak ide o doteraz najmladšieho pacienta, ktorý virusu podľahol, uviedol portál Daily Mail.  Táto správa bola veľkým šokom aj pre riaditeľku verejného zdravotníctva v Illinois, doktorku Ngozi Ezike. 

V súčasnosti prebieha vyšetrovanie s cieľom určiť jasnú príčinu smrti. Ak ste tejto pandémii doteraz nevenovali veľkú pozornosť, možno táto správa vás prebudí,” uviedla riaditeľka verejného zdravotníctva. Ku samotnej situácii sa vyjadril aj guvernér štátu Illinois Jay Pritzker, ktorý povedal, že keď sa o tomto prípade dozvedel, začal sa triasť. Illinois patrí medzi štáty, ktoré koronavírus v USA postihol najviac. Celkový počet nakazených je 3491 ľudí a 47 pacientov tomuto ochoreniu podľahlo a to aj napriek prísnym bezpečnostným opatreniam, ktoré guvernér Pritzker zaviedol.

Spojené štáty americké sú v súčasnosti najväčším ohniskom nákazy na svete, keď predbehli aj Čínu a Taliansko. Do dnešného dňa je tam potvrdených 123 781 ľudí s COVID – 19 a 2229 obetí.

Koronavírus ohrozuje najmä starších a chorých ľudí

Táto správa sa stala šokujúcou aj kvôli tomu, že nový COVID – 19 ohrozuje najmä starších ľudí a ľudí s inými zdravotnými problémami. Potvrdzuje to aj výskum robený na vzorke 2100 pozitívne nakazených deti, z ktorého vyšlo, že len 6 percent z nich malo vážne zdravotné ťažkosti. O prieskume informovala aj agentúra Associated Press. Už pred touto správou však čínski vedci zverejnili v New England Journal of Medicine článok o tom, že zomrelo 10 mesačné dieťa s pozitívnym testom na COVID – 19. Dieťa malo zablokované črevá a zlyhali mu orgány.

Zdroje: Daily Mail, Independent.co.uk, Associated Press, Worldometers.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK