Svet pozná najlepšie sladké pečivá vôbec. Na Slovensku ich TOP alternatívy nájdeš v týchto podnikoch

  • Portál Taste Atlas uverejnil zoznam tých najlepších pečív na svete
  • My sme ti pripravili zároveň aj tipy, v ktorých podnikoch tieto pečivá nájdeš
pečivo
reprofoto: Instagram/fleurbakeryslovakia, la_donuteria_official
  • Portál Taste Atlas uverejnil zoznam tých najlepších pečív na svete
  • My sme ti pripravili zároveň aj tipy, v ktorých podnikoch tieto pečivá nájdeš

Portál Taste Atlas uverejnil nový gastronomický rebríček, kde zhodnotil najlepšie sladké pečivá z celého sveta. Žiadna zo slovenských pochúťok sa tam, bohužiaľ, nedostala. Aj napriek tomu, že nejeden Slovák by si vedel predstaviť trdelník alebo bratislavský rožok na zozname, prvým priečkam dominuje Francúzsko alebo dokonca aj Čína.

Okrem pečiva portál zoradil aj najlepšie pekárne a podniky s pečivom. Keďže ani sem sa žiaden slovenský reprezentant nedostal, tak sme vzali veci do vlastných rúk a ku každému pečivu ti odporučíme to najlepšie miesto, kde si ho najviac vychutnáš. 

Croissant

Croissanty sú jedným z najobľúbenejších pečivových výrobkov po celom svete a nie je vôbec na počudovanie, že obsadili prvú priečku. Ich výnimočný tvar, krehké cesto a bohatá chuť ich robia neodolateľnými pre mnoho ľudí. Vieš si predstaviť dokonalé raňajky bez tohto krehkého maslového pokladu, ktorý sa doslova rozplynie na tvojom jazyku?

Je to skvelá možnosť nielen pre sladké raňajky, ale aj pre tie slané. Ich výroba je zvyčajne náročná a prácna, ale existujú aj jednoduchšie recepty, ktoré si môžu ľudia pripraviť doma. Pre mnohých sú croissanty symbolom francúzskej kultúry a štýlu, a preto sa stali veľmi populárnymi. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FLEUR BAKERY (@fleurbakeryslovakia)

Poďme sa pozrieť na to, ktorý podnik by sme ti odporučili. Croissanty sú tak veľmi rozšírené, že vybrať len jeden podnik by bol hriech. Obzvlášť croissantová scéna je napríklad len v Bratislave skutočne silná a je mnoho prevádzok, ktoré ich robia fantasticky. Ak by sme však mali vybrať tú skutočne najvyššiu topku, nemohli by chýbať pekárne Le Fleur a určite aj remeselná pekáreň Kruh

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Taste Atlas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá