Svet sa dnes na jednu hodinu ponorí do tmy. Do Hodiny Zeme sa zapojí aj UFO či Bratislavský hrad

  • Hodina Zeme patrí medzi najväčšie globálne akcie
  • Spolupatričnosť každoročne vyjadruje viac ako miliarda ľudí
  • Svetlá sa na hodinu zhasnú aj na Slovensku
Bratislava Deň Zeme klíma UFO
Bratislavský hrad, TASR/Pavel Neubauer
  • Hodina Zeme patrí medzi najväčšie globálne akcie
  • Spolupatričnosť každoročne vyjadruje viac ako miliarda ľudí
  • Svetlá sa na hodinu zhasnú aj na Slovensku

Hodina Zeme patrí medzi najväčšie globálne akcie, do ktorej sa zapája široká verejnosť. Na celom svete vyjadruje túto spolupatričnosť každoročne práve zhasnutím svetiel viac ako miliarda ľudí.

Tradičná celosvetová akcia Hodina Zeme je symbolickým gestom, ako dokázať, že elektrinou sa dá šetriť a chrániť tak klímu našej planéty. Ako hovorca prezidentky Martin Strižinec informoval TASR, v sobotu večer sa do iniciatívy Hodiny Zeme zapojí aj Slovensko.

Hlavné mesto zhasne na niekoľkých miestach

Bratislava sa do tmy ponorí na viacerých miestach. Bratislavský hrad spolu s prezidentským palácom sa do tmy ponoria od 20:30 do 21:30.

Spolu s nimi zhasne svetlá v rovnakom čase aj vyhliadková veža UFO. „Vyhliadková veža tak reaguje na najväčšiu celosvetovú kampaň zameranú na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien, ktorá vytvára myšlienku, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás,“ vyjadrila sa Dušana Pavlovič, marketingová manažérka UFA.

Bratislava Deň Zeme klíma UFO
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Do iniciatívy sa zapojí aj Národná banka Slovenska (NBS). Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie NBS Jana Kováčová s tým, že tak urobia už po jedenásty raz.

Ako uviedla, k zlepšeniu pracovného prostredia a ochrane životného prostredia chcú prispieť niekoľkými krokmi. Jedná sa napríklad o separovanie odpadu, výsadbu zelene, výmenu tlačiarní či výmenu osvetlenia za LED svietidlá, čím znížia spotrebu elektrickej energie o vyše 57 percent.

Zapoja sa aj menšie slovenské mestá

Svetlá sa zhasnú aj ďalších slovenských mestách a obciach. Do tmy sa tak ponoria napríklad Bojnický zámok, Mestský hrad v Kremnici, Žilina či Lučenec, uvádza TASR.

Samosprávy o tom informovali na svojej internetovej stránke spolu s tým, že sa do iniciatívy zapoja prevažne zhasnutím verejného osvetlenia, čo potrvá taktiež od 20:30 do 21:30. 

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech