Svet zaujalo revolučné balenie kondómov, na ktorého otvorenie potrebuješ štyri ruky

  • Čo i len najmenšia snaha boja proti znásilneniu si zaslúži podporu, a preto je reč o kondómoch Consent Condom
  • Revolučné balenie je navrhnuté tak, aby ho dokázali otvoriť dve osoby, na znak, že s pohlavným stykom spoločne súhlasia
pixabay.com/Astryd_MAD-pexels.com/rawpixel.com
  • Čo i len najmenšia snaha boja proti znásilneniu si zaslúži podporu, a preto je reč o kondómoch Consent Condom
  • Revolučné balenie je navrhnuté tak, aby ho dokázali otvoriť dve osoby, na znak, že s pohlavným stykom spoločne súhlasia

Argentínska značka Tulipán, ktorá vyrába erotické hračky, predstavila ako prvá na svete revolučné balenie kondómov Consent Condom, pre otvorenie ktorého sú potrebné vždy štyri ruky. Píše o tom portál Thesun.co.uk.

Význam tohto balenia je omnoho hlbší, než sa môže na prvý pohľad zdať. Toto balenie podporuje myšlienku obojstranného súhlasu k sexuálnemu styku a poukazuje na problematiku znásilnenia. Ako uvádza Thenextweb.com, až 94% žien, ktoré sa stali obeťami znásilnenia, má príznaky posttraumatickej stresovej poruchy a jedna z troch znásilnených žien uvažuje o samovražde.

Spoločnosť sa rozhodla namiesto reklamných kampaní plných „prázdnych“ slov o nutnosti obojstranného súhlasu k sexu vytvoriť produkt, ktorý jednoducho, ale efektne poukazuje na skutočnosť, že sex by mal byť slobodným rozhodnutím oboch osôb.

„Spoločnosť Tulipán vždy hovorila o bezpečnom potešení, ale v tejto kampani sme pochopili, že musíme hovoriť o najdôležitejšej veci v každom sexuálnom vzťahu – potešenie je možné len vtedy, ak obaja dajú súhlas,“ cituje Thesun.co.uk vyjadrenie Joaquina Campinsa z reklamnej agentúry BBDO.

Video, ktoré uverejnila spoločnosť na svojom Instagrame, názorne ukazuje, ako nové balenie funguje a ako sa otvára. Celé tajomstvo balenia spočíva v štyroch malých krúžkoch po bokoch balenia, ktoré je potrebné zatlačiť, čím sa uvolní vrchná strana balenia a následne je možné ju odstrániť. Tak jednoduché a zároveň účelné.

Síce balenie, pre otvorenie ktorého sú potrebné dve osoby, nezastaví sexuálne útoky a znásilnenia, no zapojenie oboch partnerov do tohto procesu je na začiatok určite dobrým krokom. Odkaz na balení je jednoznačný a znie: Ak to nie je áno, je to nie“.

„Súhlas v sexuálnom vzťahu je smerovanie, ktoré by malo byť súčasťou pred, počas a aj po každom vzťahu. Znamená to rešpekt, vzájomné potešenie a dôvernosť.“ uviedol pre Thesun.co.uk psychiater a sexuológ Walter Ghedin.

Podľa informácií portálu Theinsider.com sú kondómy nateraz dostupné v lokálnych baroch a na rôznych verejných podujatiach v Buenos Aires, no spoločnosť ich plánuje uviesť do predaja na svojom webe v priebehu tohto roka.

zdroj: thesun.co.uk; theinsider.com; thenextweb.com; tulipan.com.ar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech