Svetobežka: aplikácia do sveta

Rišo Néveri / 14. júla 2014 / Business

V októbri minulého roku Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR predstavilo aplikáciu Svetobežka. Jej cieľom je pomáhať občanom SR pri ceste do zahraničia a poskytnúť im základné informácie ohľadom konania v konkrétnych situáciách. Vzhľadom k aktuálnej dovolenkovej sezóne a jej užitočnosti som sa Vám rozhodol túto appku trocha priblížiť.

Aplikácia je bezplatná a dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS(iPhone) ako aj Android(s verziou 2.2+). Spustil som ju bezchybne aj na tablete s Androidom :). Odkazy na samotnú appku nájdete na konci článku.

 

Po prvom spustení aplikácie máte na výber zo 6 základných sekcií a to: V núdzi v zahraničí, Registrácia pred cestou, Cestovanie, V čom spočíva konzulárna pomoc, Stredisko pre pomoc občanom a Slovenské zastupiteľstvá. Jednotlivé sekcie obsahujú podrobnejšie informácie pre používateľa a v potrebných prípadoch aj priamo použiteľné relevantné kontakty ako telefónne číslo alebo emailovú adresu.

 

Svetobežka Vám odpovie na niektoré najzákladnejšie otázky ako napríklad: Ako konať pri Strate alebo krádeži finančných prostriedkov, čo spraviť v prípade zranenia a hospitalizácii, ba dokonca čo spraviť ak sa stanete obeťou obchodovania s ľuďmi v zahraničí… Pred samotnou cestou máte možnosť využiť registráciu čím poskytujete potrebné informácie orgánom, v prípade, že by ich potrebovali.

 

 

Pre “sviatočných” cestovateľov aplikácia poskytuje všeobecné rady a informácie ohľadom plánovania cesty, potrebných dokumentov, čo si zariadiť pred cestou ako napríklad poistenie. Za výnimočne užitočnú časť považujem zoznam slovenských veľvyslanectiev pre jednotlivé krajiny.

 

Poznámka redakcie: na dizajne je vidno, že to je appka z dielne Ministerstva, len pevne  dúfame, že jej vývoj nevyšiel na „tradičných“ 1,5 milióna Eur!!!


Ak sa Vám blíži termín dovolenky odporúčam siahnuť po Svetobežke. Ušetríte si starosti a vyhľadávanie informácií, ktoré sa Vám jednoznačne zídu: 

 

Odkazy na stiahnutie aplikácie:

Google Play store:https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.inloop.mzv.systempomoci&hl=sk

iTunes store: https://itunes.apple.com/sk/app/svetobezka/id708142209?mt=8

 

 

 

Zdroj: mzv.sk

 

Pridať komentár (0)