Svetová značka zmrzliny spúšťa vlastnú donášku, ktorú ti prinesie kdekoľvek

  • Milovníci zmrzliny si v Londýne prídu na svoje, aj keď sú od najbližšieho obchodu vzdialení niekoľko kilometrov
  • Americká spoločnosť Häagen-Dazs chce vyhovieť svojím zákazníkom a prinesie novú službu Häagen-Dazs NOW
3253209092_d1b908bee8_b
flickr.com
  • Milovníci zmrzliny si v Londýne prídu na svoje, aj keď sú od najbližšieho obchodu vzdialení niekoľko kilometrov
  • Americká spoločnosť Häagen-Dazs chce vyhovieť svojím zákazníkom a prinesie novú službu Häagen-Dazs NOW

Americký výrobca zmrzliny, Hägen-Dazs, známej po celom svete, ktorú by podľa jej názvu prirovnal ku Amerike iba málokto, sa nedávno rozhodol rozšíriť ponuku svojich sladkých pochutín aj do oblasti rozvozu potravín. Novú službu chce spoločnosť odštartovať v anglickej metropole a prvé objednávky budú môcť Londýnčania využiť už koncom tohto mesiaca.

Nová služba Häagen-Dazs NOW bude k dispozícii pre každého, kto vlastní novší smartfón. Na základe GPS polohy zariadenia sa dostane vytúžená zmrzlina priamo k zákazníkovi a to kdekoľvek po Londýne.

Po potvrdení objednávky bude mať zákazník možnosť sledovať presnú polohu svojej objednávky a vodiči budú mrazené produkty rozvážať v chladiarenských dodávkach.

V poslednom čase sa radikálne zvýšil počet reštauračných či fastfoodových zariadení, ktoré začali ponúkať svoje služby prostredníctvom donášky jedál. Je odhadované, že do konca roka 2018 budú tieto služby pokrývať až 22% z celkového zisku reštaurácií. Okrem reštaurácií si polepšia aj donáškové služby, tie často využívajú v prípade, že nedisponujú vlastnými vozidlami na rozvoz jedla.

Häagen-Dazs NOW však bude zo začiatku iba v testovacej fáze. Podľa slov manažéra spoločnosti, Samuela Hornera, chce spoločnosť využiť pomoc zákazníkov, ktorí budú hodnotiť novú službu. Sám Horner sa obáva problémov hlavne pri dodávaní tovaru do rúk zákazníka, ktorý sa môže nachádzať v zle dostupných častiach mesta.

Ak však testovanie prebehne na výbornú, je možné že sa Häagen-Dazs rozšíri aj do ostatných krajín sveta. Najčastejšie sa spomínajú práve USA, kde sa donášky jedál tešia veľkej obľube, no jedného dňa možno táto služba zavíta aj na Slovensko.

zdroj: forbes.com / foodnavigator.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech