Svetové hviezdy vyzbierali vďaka tomuto online koncertu vyše 100 miliónov eur na boj s pandémiou COVID-19

  • Vyše sto umelcov vystúpilo na osemhodinovom podujatí na podporu zdravotníkov v čase koronavírusu
  • Počas priameho prenosu vystúpili všetky hudobné hviezdy aj osobnosti prostredníctvom video-prenosu zo svojich domovov
  • Do fondu na boj s pandémiou koronavírusu sa podarilo vyzbierať až 127,9 milióna dolárov -117,6 milióna eur
wikipedia.org-crommelincklars, Shawn Ahmed
  • Vyše sto umelcov vystúpilo na osemhodinovom podujatí na podporu zdravotníkov v čase koronavírusu
  • Počas priameho prenosu vystúpili všetky hudobné hviezdy aj osobnosti prostredníctvom video-prenosu zo svojich domovov
  • Do fondu na boj s pandémiou koronavírusu sa podarilo vyzbierať až 127,9 milióna dolárov -117,6 milióna eur

Kritici sa zhodujú, že o najväčšie emócie a o najdojímavejšie vystúpenie sa postarala Taylor Swift, ktorá zaspievala a zahrala na klavíri skladu Soon You’ll Get Better. Informuje BBC.

O tejto pesničke, ktorá sa nachádza na jej aktuálnom albume Lover (2019), pritom doteraz hovorila, že ju nikdy nebude vedieť zahrať naživo, pretože je o jej matke, ktorá bojuje s rakovinou.

Naopak o úsmevné komentáre sa postarali The Rolling Stones, ktorí na koncerte vystúpili v plnej zostave, každý zo svojho domova a každý v jednom zo štyroch rohov obrazovky. Jediná „chyba“ bola v tom, že bubeník Charlie Watts nehral na bicie, ale paličkami udieral striedavo do vzduchu a do pred sebou rozostavených cestovných tašiek a operadla sedačky vo svojej izbe.

Ani za svet by sme si nikdy nepomysleli, že The Rolling Stones budú hrať niekedy na čiastočný playback. Ale ak náhodou Charlie Watts nemá čarovnú sedačku, tak potom neexistuje spôsob, ako mohol ten zvuk bicích vychádzať z jeho izby,“ napísala v nedeľu BBC.

Na koncerte, ktorý bol popretkávaný aj vystúpeniami celebrít a tiež samotných lekárov a sestričiek, okrem Taylor Swift a The Rolling Stones vystúpili aj Alicia Keys, Paul McCartney, Christine and the Queens, Annie Lennox, Billie Eilish či Andrea Bocelli.

Medzi ďalšími účastníkmi akcie nazvanej One World: Together At Home boli aj Lady Gaga, Jennifer Loper, Ellie Goulding, Lizzo, Maluma, Pharrell Williams, Alanis Morissette, Sam Smith, Stevie Wonder, Common, Eddie Vedder, Elton John, Jess Glynne a Sheryl Crow.

Pomedzi ich vystúpenia sa divákom prihovorili napríklad aj Melinda a Bill Gatesovci, Victoria a David Beckhamovci, hviezdna futbalistka Megan Rapinoe, modelka Heidi Klum, televízne osobnosti Jimmy Fallon a Oprah Winfrey či herci Matthew McCounaghey, Samuel L. Jackson a Sarah Jessica Parker.

Podujatie One World: Together At Home zoragizovali mimovládna organizácia Global Citizen v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Banksy počas pandémie vytvoril umelecké dielo doma v kúpeľni

Nezaháľal ani známy britský streetartový umelec Banksy v čase pandémie koronavírusu premenil na umelecké dielo vlastnú kúpeľňu. Na Instagrame Banksy zverejnil fotografiu, na ktorej vidieť niekoľko potkanov namaľovaných na stene kúpeľne a na WC doske. Okolité predmety, ako napríklad nakrivo otočené zrkadlo či rozvinutá rolka toaletného papiera váľajúca sa po zemi, sú naaranžované tak, aby to pôsobilo dojmom, že neporiadok v kúpeľni spôsobili potkany.

Banksy k tomuto dielu napísal komentár: Moja žena neznáša, keď pracujem z domu.“

Anonymný umelec s prezývkou Banksy, o ktorom je známe, že pochádza z Bristolu a do Londýna prišiel v 90. rokoch 20. storočia, sa stal známym na celom svete prostredníctvom svojich spoločensky kritických graffiti. Pripisuje sa mu napríklad autorstvo graffiti v talianskych Benátkach, ktoré zobrazuje malé dievča v záchrannej veste držiace zapálenú fakľu, čím upozorňoval na migrantov pokúšajúcich sa na člnoch dostať do Európy.

Zdroje: TASR, SITA, BBC

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK