Svetový gigant upozornil na fenomén „paranoje produktivity”. Mohol si sa s ním stretnúť aj ty

  • Microsoft poukázal na jeden závažný problém
  • Týka sa mnohých spoločností a je globálny
  • Možno si sa s ním stretol už aj ty
práca z domu home office peniaze
Ilustračný obrázok, Unsplash/Jason Strull, Unsplash/Mufid Majnun
  • Microsoft poukázal na jeden závažný problém
  • Týka sa mnohých spoločností a je globálny
  • Možno si sa s ním stretol už aj ty

Po pandémii koronavírusu sa toho vo svete zmenilo mnoho. Medzi dynamicky sa rozvíjajúce veci patria aj pracovné pravidlá, ktoré sa do rozpútania pandémie zdali vo firmách napevno zabetónované. Po covide sa do istej miery zliberalizovali. 

Zatiaľ čo predtým bolo absolútnou samozrejmosťou dochádzať do práce denne, globálny lockdown spôsobil, že ľudia museli prejsť na home office. Niektorým istý čas trvalo, kým na tento systém nabehli, no aj firmy si veľmi skoro uvedomili, že takýto systém je doslova win-win situáciou. 

Zamestnanci totiž pociťujú pri práci z domu viac komfortu, vďaka čomu sú viac motivovaní a produktívnejší, zatiaľ čo zamestnávateľ výrazne šetrí prevádzkové náklady a odpadajú mu aj ďalšie starosti. 

Nie každý si však môže dopriať luxus home office navždy, a tak sa firmy rozhodli prejsť na tzv. hybridný systém práce, čo znamená, že zamestnanec odpracuje časť mesiaca v kancelárii a časť z domu. 

S postupom času sa ale ukázalo, že takýto systém v sebe môže ukrývať viacero hrozieb. Na jednu z nich poukázal aj samotný Microsoft. 

Rozpor v pohľade na produktivitu

Microsoft na svojom webe publikoval rozsiahlu štúdiu, ktorá poriadne rozvírila vlny internetu. Spoločnosť totiž poukázala na jeden obrovský paradox, o ktorom sa začalo búrlivo diskutovať. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Microsoft, BBC, Inc., CEO World, Allwork, Josh Bersin

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá