Svetoznáma sieť hotelov končí s jednorázovými plastami v kúpelniach. Chystá aj ďalšie kroky

  • Významná sieť hotelov InterContinental Hotels Group oznámila, že sa ešte významnejšie sústredí na udržateľnosť
  • Rozhodla sa podstúpiť dôležité kroky
IHG_Facebook
IHG Facebook
  • Významná sieť hotelov InterContinental Hotels Group oznámila, že sa ešte významnejšie sústredí na udržateľnosť
  • Rozhodla sa podstúpiť dôležité kroky

InterContinental Hotels Group patrí k najpoprednejším hotelovým spoločnostiam na svete. Pred pár dňami oznámila, že všetky jej hotely, ktoré majú spolu viac ako 800-tisíc izieb budú ekologickejšie. Sieť hotelov o tejto skutočnosti informovala v tlačovej správe, a ako prvý ju uverejnil britský magazín Independent. Na Slovensku o tom ako prvý informoval Slovenský rozhlas.

Zbohom plasty

Zmena sa má udiať v priebehu 2 rokov a bude sa týkať vybavenia kúpeľní. Sieť hotelov z nich vylúči všetky jednorázové plasty. Ako hostia tu už nenájdeme malé plastové obaly, v ktorých dostávame hotelové hygienické produkty bežnej spotreby. Ročne tak spoločnosť odbremení tento svet o 200-miliónov miniatúrnych plastových fľaštičiek.

Americká spoločnosť ICH vlastní okrem hotelov InterContinental aj hotely značky Holiday Inn a Crowne Plaza. Spomedzi spoločností venujúcich sa hoteliérstvu je prvá, ktorá sa rozhodla pre takto radikálny krok, ktorý povedie k obmedzeniu plastového odpadu.

IGH Facebook
zdroj: IHG Facebook

Preč s plastom na jedno použitie

K téme sa vyjadril generálny riaditeľ spoločnosti Keith Barr: „To aby nadnárodné spoločnosti zaujali zodpovedný postoj, ktorý povedie k udržateľnosti a eliminácii plastov, je dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Robíme len to, čo od nás očakávajú naši hostia, partneri, investori, ale aj majitelia, kolegovia či dodávatelia. My sme sa rozhodli absolvovať prechod od miniatúrnych fľaštičiek, ktoré slúžia na jedno použitie na obaly, ktoré svojou veľkosťou dokážu poslúžiť viacerým zákazníkom. Aj tento krok stačí k tomu, aby bola plastová odpadová stopa výraznejšie nižšia.“ 

Nový prístup sa dotkne 5 600 hotelov, ktoré má spoločnosť po celom svete. V Bratislave je to Crown Plaza.

IGH Facebook_
zdroj: IHG Facebook_

Udržateľnosť je stratégiou

CEO spoločnosti sa vyjadril, že výrazný posun v tejto oblasti je už realitou. Model eliminácie plastov aplikovali už v tretine svojich hotelov. „Vďaka priaznivým reakciám sa tento model stal značkou našej hotelovej siete, pre našu značku nosným a bude aplikovaný plošne,“ vyjadril sa Barr s tým, že týmto krokom ich snahy o udržateľnosť a zníženie produkcie odpadu nekončia. „Cestám, ktoré by zlepšili život komunít, a boli prospešné pre spoločnosť sa nevyhýbame a pracujeme na nich neustále. Ďalšie ekologickejšie možnosti momentálne skúmame a určite ich budeme aplikovať do praxe,“ doplnil CEO spoločnosti InterContinental Hotels Group. 

Spoločnosť sa už v minulosti zaviazala, že do konca tohto roka zo svojich hotelov odstráni plastové slamky, čo sa jej darí plniť a sústredí sa na ďalšie ekologické iniciatívy globálnych rozmerov. 

Spoločnosť vlastniaca siete hotelov IHG zostáva súčasťou ekologického indexu FTSE4Good, ktorý veľkým spoločnostiam pomáha s enviromentálnou stránkou výroby.  Spoločnosť sa pripojila k nadácii Ellen McArthurovej , čo  predpovedá jej odhodlanie spolupracovať aj s partnermi z ďalších odvetví. Nadácia spája nadnárodné spoločnosti, ktoré sa snažia o udržateľnejší svet.

IGH Facebook
zdroj: IHG Facebook

Zdroje: InterContinental, IHG Facebook, Independent,

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech