Svojou cenou prekonala aj nové auto vyššej triedy. Neuveríš, za koľko eur vydražili túto starú Škodovku

  • Hodnota veteránov s ich vekom stúpa, dnes sa niektoré dražia za státisíce eur
  • Kráľovnou Československa bola jednoznačne Škoda 100 a Škoda 120
škoda
Instagram/retrogaraž
  • Hodnota veteránov s ich vekom stúpa, dnes sa niektoré dražia za státisíce eur
  • Kráľovnou Československa bola jednoznačne Škoda 100 a Škoda 120

Lokálny patriotizmus často vedie k absurdnému zvýšeniu cien takmer bezcenných vecí, napríklad automobilových veteránov značky Škoda. Preklínané modely s motorom vzadu sa na veteránskom trhu ponúkajú za čiastky, nad ktorými mnohým zostáva rozum stáť.

Cena, za ktorú bola vydražená zelená stovka zo 70. rokov na víkendovej aukcii v Lysej nad Labem bude ale už sotva niekedy prekonaná, informuje CNN Prima News.

Škoda 100/110, známa ako „embečka“, prišla na automobilovú scénu už v roku 1969. Do roku 1977 jej bolo vyrobených cez milión kusov. Ide však o technicky zastaralý model, ktorý vykazuje značnú prevádzkovú nespoľahlivosť.

Nejde teda ani o unikátny, ani o akýkoľvek inak zaujímavý automobil. Napriek tomu sa jeden zachovalý kus na veteránskej burze a aukcii Retrogaráž podarilo predať za viac než 72-tisíc eur.

Rast cien škodoviek, ktoré sa ešte donedávna „váľali“ vo vidieckych autobazároch a nikto ich nechcel, v poslednej dobe priamo zbesilo akcelerovali. Dnes sa zachovalé Škody 100 predávajú za viac než 7-tisíc eur, nad 3-tisíc eur sa bežne predávajú 120-tky.

Myslíš si, že vozidlá bez vodiča nahradia súčasné autá s vodičom?

Hoci sa to prieči akejkoľvek logike, zelená stovka mala v aukcii predpoklady na dosiahnutie vysokej sumy, keďže sa jedná o zachovalý kus v pôvodnom stave s kompletnou dokumentáciou a hlavne s nájazdom len 1 605 kilometrov.

Výsledok aukcie ale prekonal všetky očakávania. Auto s vyvolávacou cenou 13 668,67 eur sa totiž nakoniec podarilo predať za zmieňovaných 72 248,69 eur.

Zdroj: cnn.iprima.czs

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie