Sygic chystá veľké novinky. Chce konkurovať Google

  • Do Sygicu vstúpil významný investor a prebral 70 percent podielu
  • Nové produkty majú výrazne posilniť konkurencieschopnosť na svetovom trhu
  • Tržby spoločnosti minulý rok klesli, ale zisk sa navýšil
sel
Facebook/Sygic
  • Do Sygicu vstúpil významný investor a prebral 70 percent podielu
  • Nové produkty majú výrazne posilniť konkurencieschopnosť na svetovom trhu
  • Tržby spoločnosti minulý rok klesli, ale zisk sa navýšil

V polovici apríla tohto roka získala 70-percentný podiel v Sygic a.s. česká spoločnosť Eurowag. Informoval o tom týždenník Trend.

Sygicu najviac šlape na päty gigant Google a firma podľa našich informácii potrebovala investíciu na vývoj nových produktov, aby gigantu mohla konkurovať.

Hľadali sme partnera, s ktorým sa vieme posunúť ďalej a Eurowag bola absolútna synergia. Veríme, že týmto prepojením prinesieme zákazníkom inovatívne a revolučné produkty,povedal pre Startitup hovorca Sygicu Marek Lelovič.

O aký produkt ide firma zatiaľ nechce komentovať. „Detaily si so strategických dôvodov momentálne necháme pre seba a budeme o nich informovať, keď budú aktuálne,“ komentuje situáciu M. Lelovič. Podľa informácii Startitup však môže ísť aj o novú mobilnú aplikáciu.

Pokles tržieb

V roku 2018 došlo v spoločnosti Sygic v porovnaní s rokom 2017 prvýkrát k poklesu tržieb o viac ako jeden milión eur. Zisk bol však oproti roku 2017 vyšší a dosiahol viac ako 4 milióny eur.

Pokles tržieb nebol podľa hovorcu spoločnosti dôvod na začiatok diskusie s potenciálnymi investormi ohľadne predaja podielu.

„Sygic patrí k najziskovejším spoločnostiam na Slovensku. Takáto odchýlka je prirodzenou súčasťou života každej firmy,“ komentuje pokles tržieb M. Lelovič.

Spoločnosť Eurowag o investícii písala aj vo svojej výročnej správe. „Sygic a.s. je jedna z najdôležitejších a najúspešnejších firiem v biznise s mobilnými aplikáciami,“ pochválil firmu Eurowag. Hlavný dôvod vstupu investora do spoločnosti by mal byť práve vývoj nového produktu.

Nový investor v Sygicu Eurowag je dlhoročná stabilná spoločnosť na trhu, ktorá poskytuje platobné riešenia pre integrovanú dopravu akou sú napríklad mýta. Eurowag využíva približne 250-tisíc vodičov v celej Európe. K ich klientom sa pridá ďalších 200 miliónov ľudí po celom svete, ktorí využívajú práve navigačné systémy od Sygic a.s.

Ten založil v roku 2004 slovenský podnikateľ Michal Štencl, ktorý je aj v súčasnosti predsedom predstavenstva. Od roku 2018 vystriedal Štencla na pozícii CEO firmy Martin Strigač.

Zdroj: Finstat, Eurowag, Sygic, Trend

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK