Sygic uviedol na trh svetovú novinku, sledovať semafóry môže byť pre vodičov minulosť

  • Sygic predstavil novinku, ktorá je v navigáciách ako prvá na svete
  • Semafóry bude reflektovať do smartfónu
Unsplash/Sygic
  • Sygic predstavil novinku, ktorá je v navigáciách ako prvá na svete
  • Semafóry bude reflektovať do smartfónu

Slovenská spoločnosť Sygic predstavila v Spojených štátoch novinku, ktorá upozorňuje na to, kedy skočí na semafóre zelená. Momentálne svoju navigáciu s čerstvou novinkou testujú v USA a je zapojených približne 15-tisíc semafórov. Spoločnosť to uviedla na svojom webe.

Vodiči tak nebudú musieť sledovať semafóry, ale môžu sa po novom spoliehať na navigáciu. To, či nepredstavuje systém bezpečnostné riziko z pohľadu reflektovania zmeny semafórov do smartfónu zatiaľ nie je známe. Novinka je v USA spustená len mesiac a prvé dáta budú k dispozícii až neskôr.

Spoločnosť však uviedla, že zmenu chce aplikovať aj v Európe a samozrejme aj na Slovensku. „Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší nákladný hardvér,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic Martin Strigač.

„Táto novinka od spoločnosti Sygic vznikla v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a momentálne je k dispozícii bezplatne v Spojených štátoch amerických, Spoločnosť Sygic plánuje v budúcnosti rozšíriť túto službu aj do Európy. Doplnok Semafory je prvým doplnkom zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS) spoločnosti Sygic,“ píše sa v správe.

zdroj: Sygic.com

Sygic dostal medzinárodné ocenenia

Inovácie spoločnosti Sygic si všimla aj európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager, ktorá v rozhovore pre francúzsky denník Le Monde označila túto navigačnú aplikáciu za excelentnú a jeden z príkladov špičkových európskych technológií.

V roku 2018 bol algoritmus kooperatívnej navigácie spoločnosti Sygic vyhlásený v rámci iniciatívy Inovačný radar za jednu z dvadsiatich najvýznamnejších európskych inovácií. Toto inteligentné riešenie využíva výkonný superpočítač na výpočet a distribúciu optimálnej trasy pre vodičov v mestách a každý deň ušetrí viac ako 20 % času stráveného v premávke, čo pomáha znižovať emisie CO2 v mestských oblastiach.

Doplnok Semafory bol predstavený 7 novembra na podujatí CES Unveiled New York. Spoločnosť Sygic tento doplnok predstaví aj na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas.

Ocenený doplnok je v súčasnosti dostupný len používateľom aplikácie Sygic GPS Navigation v Spojených štátoch amerických. Ak sa chceš zúčastniť beta testovania, stiahni si aplikáciu z obchodu Google Play Store alebo Apple App Store a aktivuj v nej príslušný doplnok.

Slovenská spoločnosť Sygic bola založená v roku 2004 a v súčasnosti má vyše 200-miliónov používateľov po celom svete. Sygic založil Michal Štencl, ktorý je v súčasnosti predsedom predstavenstva a od roku 2018 vystriedal Štencla na pozícii CEO firmy Martin Strigač. Tržby slovenskej svetovej firmy sa podľa Finstatu vyšplhali za rok 2018 na viac ako 18,5 milióna eur.

Firma preukázala zisk za vlanajší rok 4,2 milóna. Tento rok získal väčšinový podiel v spoločnosti český Eurowag. Hlavný dôvod vstupu investora do spoločnosti by mal byť vývoj nových produktov.

Zdroj: Sygic.com, Finstat

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech