Syn politického „bezdomovca“ Roberta Fica si kúpil luxusný byt v Bratislave. Nepotreboval k tomu hypotéku

  • Ide o luxusnú nehnuteľnosť s rozlohou vyše sto metrov štvorcových
  • Robert Fico byt či dom nevlastní, roky býva po prenájmoch
Fico
TASR/Jakub Kotian
  • Ide o luxusnú nehnuteľnosť s rozlohou vyše sto metrov štvorcových
  • Robert Fico byt či dom nevlastní, roky býva po prenájmoch

Syn Roberta Fica si kúpil luxusný byt neďaleko Horského parku v Bratislave. K jeho kúpe nepotreboval ani hypotéku, informuje denník Sme. Ide pritom o nehnuteľnosť s rozlohou vyše sto metrov štvorcových.

V kúpe nehnuteľnosti Michal Fico predbehol aj svojho otca, ktorý vlastné bývanie dodnes nemá a býva po podnájmoch. Práve bytová otázka je pri Ficovi jednou z najvypuklejších tém, v minulosti býval v byte daňového podvodníka Ladislava Bašternáka, v komplexe Bonaparte.

Fico tam býval od roku 2012 až do roku 2019. Luxusný apartmán si mal prenajímať za 2 650 eur plus cena za energie. On sám tvrdil, že s nájmom mu pomáhala aj manželka Svetlana. 

Koncom minulého roka sme ťa informovali o tom, že aj v najčerstvejšom majetkovom priznaní v rámci nehnuteľného majetku priznal Robert Fico napríklad len bratislavskú vinicu či dedičstvo v podobe pôdy v jeho rodných Hrušovanoch.

Po byte či dome opäť ani stopy. O téme jeho bytových eskapád sme sa podrobnejšie venovali v expremiérovom rozsiahlom profile

Robert Fico čelí dlhodobo podozreniam, že užíva majetok nad rámec svojich príjmov. Fakt, že mu to prechádza, je vzorovou ukážkou toho, ako u nás nefunguje kontrola majetku verejných funkcionárov,“ upozornil Ľuboš Kostelanský z Transparency International v minulosti pre Startitup. 

Luxusný byt si však kúpil jeho syn, daná nehnuteľnosť je situovaná na Drotárskej ulici. Expremiér v súčasnosti býva v prenajatom byte od dlhoročného smeráka Dušana Muňka v luxusnej rezidencii Sokolská, kde ho zachytil týždenník Plus 7 dní.

Zdroje: SME, SIU, Plus 7 dní

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá