Ťahúňom najväčšej leteckej prehliadky sveta je slovenský Aeromobil, zaujal aj BBC

  • V týchto dňoch je v Paríži naozaj horúcno, no nie len kvôli teplotám. Na Paris Air Show 2017 sa totižto objavilo hneď niekoľko horúcich noviniek.
ae1
press.aeromobil.com
  • V týchto dňoch je v Paríži naozaj horúcno, no nie len kvôli teplotám. Na Paris Air Show 2017 sa totižto objavilo hneď niekoľko horúcich noviniek.

V týchto dňoch sa koná už 52. ročník aerosalónu  Paris Air Show 2017, na ktorom sa predstavujú len tie najinovatívnejšie kúsky z letectva. Na túto show sa ako jedinému zo Slovenska podarilo dostať Aeromobilu. Ten sa dnes teší obrovskému záujmu odbornej verejnosti a médií.

Na tohtoročnej výstave sa zúčastňuje viac ako 2 300 medzinárodných vystavovateľov a očakáva sa návšteva viac ako 150 000 profesionálov.

Slovenský AeroMobil sa predstavuje profesionálom, dodávateľom, investorom a záujemcom z oblasti letectva na najväčšom medzinárodnom fóre. Expozícia je súčasťou nového výstavného priestoru – Paris Air Lab, ktorý je zameraný na inovácie, letectvo a digitálnu technológiu. Aerosalón s jedinečnými strojmi bude otvorený do 25. júna.

AeroMobil získal exkluzívne pozvanie od najvýznamnejšieho startupového akcelerátora Starburst.Aero, ktorý podporuje viacero významných začínajúcich spoločností v oblasti letectva.​ Je jedným zo 150 inovatívnych vozidiel, ktoré sa v Paríži prezentujú.

„Na Paris Air Show vystavujú všetci veľkí hráči v oblasti letectva. Je pre nás veľkou cťou, že si AeroMobil prišli pozrieť predstavitelia spoločností ako Airbus alebo Boeing. Obdivujú dizajn a množstvo inovácií, ktoré sa nám v tak krátkej dobe podarilo vyvinúť. Prejavený rešpekt nám dáva obrovské odhodlanie do ďalšej práce, aby sme do konca roka 2020 dodali AeroMobil prvým zákazníkom,“ povedal zakladateľ a CEO spoločnosti AeroMobil Juraj Vaculík.

Expozíciu AeroMobilu a Paris Air Lab navštívili desiatky významných osobností medzi ktorými nechýbal ani výkonný riaditeľ Európskej Agentúry pre Bezpečnosť a Letectvo, či technický riaditeľ spoločnosti Boeing- Greg Hyslop.

Expozíciu AeroMobilu si všimli aj svetové médiá, ktoré pozitívne hodnotili predovšetkým pokrok vo vývoji, ktorý sa podaril dosiahnuť tímu stojacemu za slovenským lietajúcim autom. BBC hovorí o Aeromobile ako o jednej z možností ako predísť dopravným zápcham.

zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech