„Tajná zbraň travelhackerov“ na Slovensku končí

  • Diners Club na slovenskom trhu definitívne končí
  • Stane sa tak už v tomto roku
letisko
Pexels/ekky, daria
  • Diners Club na slovenskom trhu definitívne končí
  • Stane sa tak už v tomto roku

Spoločnosť Diners Club na svojej oficiálnej stránke oznámila ukončenie svojej činnosti. Klientom sa v stanovisku poďakovala za takmer 25 rokov spolupráce.

„Dúfame, že nami ponúkané produkty a služby zanechajú u našich klientov a v histórii takého výnimočného platobného trhu, akým sa stalo Slovensko a Česká republika pozitívnu skúsenosť.“

„V súlade so strategickým rozhodnutím jediného spoločníka ukončiť činnosť na slovenskom a českom trhu spoločnosť Diners Club CS, s. r. o., čoskoro stiahne z obehu všetky vydané platobné karty.“

Doteraz vydané karty budú fungovať až do vypršania platnosti uzatvorených zmlúv, pričom v tomto období zostanú zachované všetky funkcie platobných kariet Diners Club International ako aj pridaná hodnota v oblasti firmou ponúkaných benefitov, cestovného poistenia a vernostného programu.

„Ďalšia akceptácia kariet so značkami Diners Club International, Discover® a PULSE® na slovenskom a českom trhu bude aj naďalej pokračovať a rozvíjať sa, a to priamo v spolupráci s platobnými inštitúciami s globálnou sieťou Discover®.“

Kreditky Diners Club boli obľúbené najmä u cestovateľov. Mnohí si karty tejto firmy vybrali napríklad aj kvôli v podstate bezkonkurenčnému cestovnému poisteniu. Klienti mali automaticky v cene 24/7 asistenčnú službu v zahraničí a komplexné úrazové poistenie s krytím až do 6 miliónov eur. Jednou kartou tiež vedeli pri každej zahraničnej ceste bezplatne poistiť aj všetkých spolucestujúcich.

hj
zdroj: Diners Club

Letiskové salóniky

Zatiaľ čo iní cestujúci čakali v odletovej hale na ich let, držitelia karty si mohli dopriať odpočinok v príjemnej atmosfére letiskového salónika Diners Club, kde majú držitelia karty vždy vyhradené miesto.

„Užite si pokoj vo svete hluku a využite služby, ktoré vám salónik ponúka: vstup bez nutnosti rezervácie nefajčiarsky klimatizovaný priestor prístup na internet, wi-fi TV, noviny a časopisy nápoje a občerstvenie možnosť vstupu s hosťom za poplatok,“ opisuje tento benefit spoločnosť.

tanathip
zdroj: Pexels/thanatip

S kartou Diners Club Austrian Airlines môžeš využiť na rakúskych ale aj na košickom letisku službu: „Business Class check-in“. Ide o prednostné odbavenie batožiny pri Check-ine.

„Ako držiteľ karty Diners Club nemusíte čakať v rade na bezpečnostnú kontrolu na viedenskom letisku. Všetky karty Diners Club vás privilegujú pre využitie služby Fast/Priority Lane – rýchleho pruhu pri bezpečnostnej kontrole na letisku Schwechat.“

Diners Club

Diners Club CS je dcérskou spoločnosťou Diners Club Austria, jednej z najúspešnejších franchise Diners Club International. V roku 2010 sa Diners Club Slovakia zlúčila so sesterskou spoločnosťou Diners Club Czech a vznikla nová spoločnosť – Diners Club CS. Diners Club CS získala dvakrát medzinárodné ocenenie „Najlepšia franchise v združení Diners Club EMEA” (Európa, Stredný východ, Afrika), ocenenie „Best Corporate performance” a certifikáty Secure Issuer a Secure Aquirer.

Tieto ocenenia podľa firmy potvrdzovali postavenie spoločnosti Diners Club CS, ako jedného z najspoľahlivejších subjektov garantujúcich bezpečnosť a vysoký štandard poskytovaných služieb ako pre svojich klientov, tak aj partnerov.

naim
zdroj: Pexels/naim

Primárnou snahou bolo poskytovať nadštandardný servis uspokojujúci aj tú najnáročnejšiu klientelu. „Kreditné karty Diners Club sú určené ako pre súkromnú, tak aj firemnú klientelu. S akceptáciou vo viac ako 200 krajinách sveta, miliónmi obchodníkov, prístupom k hotovosti zhruba v 1 300 000 globálnych bankomatoch, je karta Diners Club vašou vstupenkou do elitného sveta,“ popísala firma.

Zdroj: Diners Club

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá