Tajomná komnata najdrahších bytov v Bratislave je otvorená. Ponúkajú nevídaný luxus, dovoliť si ich môžu len milionári

  • Priemerná cena bytov v Bratislave sa na konci marca zastavila na čísle 183 682 eur
  • Aj napriek tomu, že Bratislava trpí nedostatkom nehnuteľností, dopyt po nich je naozaj vysoký
  • V hlavnom meste sa však nachádza niekoľko bytov, ktorých cena presahuje vyššie spomínaný priemer
Unsplash/Thorsteinn Svavars Unsplash/Palo Kertys
  • Priemerná cena bytov v Bratislave sa na konci marca zastavila na čísle 183 682 eur
  • Aj napriek tomu, že Bratislava trpí nedostatkom nehnuteľností, dopyt po nich je naozaj vysoký
  • V hlavnom meste sa však nachádza niekoľko bytov, ktorých cena presahuje vyššie spomínaný priemer

Hoci je priemerná cena bytov v hlavnom meste nízka, realitný trh ponúka nehnuteľnosti, ktoré túto cenu vysoko prekonávajú. Na ceny bytov vplýva ich nedostatočná ponuka a vysoký dopyt Slovákov. Keďže je nehnuteľností nedostatok, aj tie najdrahšie sa predajú rýchlejšie ako teplé rožky.

Koncom roka 2020 J&T Banka informovala, že Bratislava má spomedzi miest v strednej Európe druhé najdrahšie byty. Vieš však, koľko stoja najdrahšie byty v hlavnom meste? Vybrali sme niekoľko, ktorým by sme pokojne mohli dať nálepku NAJDRAHŠIE.

Bratislava
zdroj: svetelneznecistenie.sk

Rezidencia Roličky

Luxusný 4-izbový penthouse sa nachádza na najvyššom poschodí rezidenčného komplexu Roličky. Jeho rozloha je 136 metrov štvorcových a jeho súčasťou sú aj balkóny s rozlohou 17 metrov štvorcových a terasa s rozlohou 91 metrov štvorcových. Výhodou obrovskej terasy je panoramatický výhľad na celé hlavné mesto.

Zaujímavosťou je, že v jednom viladome sa nachádzajú len 3 veľké byty, pričom každý z nich sa rozprestiera na vlastnom podlaží. Vstup do bytu je riešený jedinečne – dostaneš sa doňho výťahom priamo z garáže. 

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Veľké okná a vysoké stropy zabezpečia pravidelnú dávku svetla, ktoré zahltí všetky 4 izby, ktoré sú súčasťou nehnuteľnosti. Okrem nich sú súčasťou bytu aj dve kúpeľne a prislúchajú k nemu aj dve parkovacie miesta. Byt disponuje podlahovým kúrením s úsporným kondenzačným kotlom a klimatizáciou.

Súčasťou rezidenčného projektu Roličky je detské ihrisko, cross-fit ihrisko a súkromie, ktoré je zabezpečené elektronicky kontrolovaným vstupom. V blízkosti Roličiek sa nachádzajú všestranné možnosti športového vyžitia vrátane cyklotrás. Rezidencia sa nachádza len pár minút od centra Bratislavy.

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Bývanie na Hradnom Kopci

V jednej z najlukratívnejších mestských častí, Starom Meste, sa nachádza rezidenčná štvrť rodinných domov a luxusných víl. Na atraktivite Starému Mestu pridáva fakt, že dostupnosť do centra je jednoduchá. V blízkosti sa nachádza nábrežná promenáda, rôzne kaviarne či reštaurácie a možnosti športového vyžitia.

Práve v tejto mestskej časti sa nachádza aj moderná vila, ktorá svojmu budúcemu majiteľovi ponúkne komfort, súkromie a dychvyrážajúci výhľad na Bratislavu. Vila je rozdelená na dve bytové jednotky, ktoré zaberajú 3 nadzemné a jedno podzemné podlažie. 

Na prvom podlaží sa nachádza spoločenská časť, ktorá disponuje veľkou obývacou zónou s krbom, kuchyňou a jedálňou. Súčasťou prvého podlažia je aj vstup na terasu. Druhé poschodie je určené na nočnú časť a disponuje dvomi spálňami, ktoré majú spoločnú kúpeľňu. 

Účel tretieho podlažia je len na budúcom majiteľovi. Dominantou tejto luxusnej vily je terasa s rozlohou takmer 60 metrov štvorcových.  Svetlo sa do priestorov dostane prostredníctvom vysokých sklenených stien. 

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Súčasťou nehnuteľnosti je parkovanie pre 4 autá v krytej garáži, v ktorej sa nachádza výťah vedúci priamo do bytu. Samozrejmosťou sú aj chladené stropy, podlahové kúrenie, drevené parkety a exteriérové hliníkové žalúzie.

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Apartmány vo viladome

Aj táto nehnuteľnosť sa nachádza v mestskej časti Staré Mesto. Stojí v štvrti rodinných domov, víl a veľvyslanectiev. V blízkosti sa nachádzajú mestský park a materské i základné školy, čo ocenia najmä rodiny s menšími deťmi.

V unikátnom rezidenčnom projekte sú vybudované 3 bytové jednotky, ktoré sa nachádzajú na samostatnom podlaží. Prízemný byt disponuje tromi izbami, kúpeľňou a samostatnou toaletou. Jeho súčasťou sú aj dve terasy s výhľadom na Mlynskú dolinu a mestská záhrada s výmerou  98 m2.

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Druhá bytová jednotka pozostáva taktiež z troch izieb. Spoločenská časť obsahuje kuchyňu, jedáleň a priamy vstup na terasu s výmerou 16 m2. Noví majitelia sa môžu tešiť na krásny výhľad plný zelene najmä počas letných dní. V apartmáne sa nachádzajú dve spálne, kúpeľňa, toaleta pre hostí a technická miestnosť.

Druhé a tretie poschodie patrí veľkometrážnemu 5-izbovému bytu, ktorý má rozlohu viac ako 200 m2. Na prvom podlaží mezonetu sa nachádza obývacia časť s krbom, kuchyňa, jedáleň so vstupom na terasu, dve spálne, samostatná toaleta, kúpeľňa a technická miestnosť. Na vrchnom podlaží je otvorená galéria a vstup na terasu, priestranná spálňa, v ktorej sa nachádza šatník, privátna kúpeľňa a taktiež ďalší vstup na terasu.

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Jednotlivé apartmány sa dajú kúpiť samostatne, no rezidencia sa predáva aj ako ucelený komplex. Aj v tomto prípade je samozrejmosťou podlahové kúrenie, stropné chladenie, exteriérové žalúzie, podzemná garáž, výťah a kamerový systém.

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

Penthouse s terasou v Záhorskej Bystrici

Jeden z najdrahších bytov hlavného mesta sa nachádza aj v obľúbenej mestskej časti Záhorská Bystrica. Táto časť disponuje mnohými cyklotrasami a možnosťami na piknik či opekačky. Vyznamenáva sa množstvom prírody a skvelou dostupnosťou do Bratislavy.

Penthouse je situovaný na štvrtom podlaží novostavby, ktorá disponuje výťahom. Za povšimnutie stojí jednoznačne priestranná obývacia časť, ktorej súčasťou je aj jedáleň a kuchynská zóna. Kuchyňa sa k novému majiteľovi dostane zariadená spotrebičmi značky Miele. 

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

V nehnuteľnosti sa nachádzajú tri spálne, z ktorých dve disponujú vlastnou kúpeľňou. Hosťovská izba je vybavená samostatnou toaletou. Dominantou penthousu je obrovská terasa s rozlohou 161 m2. Je orientovaná na tri svetové strany a obklopuje celý byt. 

Byt sa predáva kompletne zariadený. Sú v ňom použité materiály ako dubové parkety a štýlové obklady, no zaujme aj kamenná stena, ktorá je súčasťou obývacej časti. Jeho súčasťou sú aj dve parkovacie miesta v podzemnej garáži, dve vonkajšie státia, podlahové kúrenie, klimatizácia a exteriérové žalúzie.

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk

zdroj: slovakiasothebysrealty.sk
Zdroje: J&T, Slovakia Sotheby's Int. Realty

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech