Tajomník rezortu kultúry bol homofóbom roka a čelí súdu. Kuffa je úplne nekompetentný, udrel Macko

  • Štefan Kuffa je tajomníkom rezortu kultúry
  • S politikom sa spája množstvo kontroverzií
  • Kňažko, Macko, Gašparík a ďalší reagujú na novú „dvojku“ rezortu
Štefan Kuffa
Facebook/Štefan Kuffa • SNS - ŽIVOT NS
  • Štefan Kuffa je tajomníkom rezortu kultúry
  • S politikom sa spája množstvo kontroverzií
  • Kňažko, Macko, Gašparík a ďalší reagujú na novú „dvojku“ rezortu

Popri kontroverziách okolo novej ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS) sa kdesi v „informačnom šume“ tak trochu stratila správa, že novým štátnym tajomníkom rezortu kultúry je Štefan Kuffa (nominant SNS).

Nominácia pravej ruky Šimkovičovej bola tiež vnímaná ako sporná. Kuffa sa v očiach Slovákov zviditeľnil najmä ako „tvrdý“ kresťan, homofób, pred tromi rokmi sa do parlamentu dostal na kandidátke extrémistickej ĽSNS, a aby toho nebolo málo, aktuálne čelí aj súdu vo veci nebezpečného vyhrážania.

Expert: Tandem Šimkovičová a Kuffa sa určite rýchlo dostane do konfliktu s umeleckou obcou

„On je tou dvojkou na ministerstve, ak nemôže prísť ministerka, tak ju nahradí napríklad pri ceremoniálnych alebo reprezentatívnych záležitostiach. Tá výkonná funkcia je koordinovanie rezortu,“ hovorí pre Startitup politológ Tomáš Koziak.

Podľa experta sú ministerka Šimkovičová a Kuffa „úplne rovnako hodnotovo zameraní“. „Od ministerstva kultúry teda nemožno očakávať  podporu liberálnejšej či modernejšej kultúry, skôr podporu ľudovej kultúry. Tento tandem (Šimkovičová a Kuffa, pozn. red.) sa určite veľmi rýchlo dostane do konfliktu s umeleckou obcou,“ myslí si politológ.

štefan kuffa
zdroj: TASR/Martin Baumann

Štefan Kuffa sa po nedávnych voľbách do parlamentu dostal spoločne so svojím synom Filipom na kandidátke SNS. Obaja Kuffovci pôsobia v malej strane Život – Národná strana. Starší z Kuffovcov získal 21 159 voličských hlasov. Štefan je tiež bratom známeho kontroverzného kňaza Mariána Kuffu. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Facebook/Povedzme nie, Archív Startitup, Aktuality, Facebook/Mikuláš Sliacky, Facebook/Mišo Kubáň, Facebook/Helena Hudáčeková

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá