Takto by vyzeral Instagram počas socializmu. Sledovali by ťa iba eštebáci

  • Fiktívny príbeh ti ukáže desivú situáciu pred Nežnou revolúciou
  • Každý náš krok mohol byť monitorovaný
  • Viac ako tritisíc ľudí teraz obrátilo kartu a sleduje profil príslušníka štátnej bezpečnostnej služby
thumb stb
prislusnik_stb/Instagram
  • Fiktívny príbeh ti ukáže desivú situáciu pred Nežnou revolúciou
  • Každý náš krok mohol byť monitorovaný
  • Viac ako tritisíc ľudí teraz obrátilo kartu a sleduje profil príslušníka štátnej bezpečnostnej služby

Followeri nám v súčasnosti robia radosť, no kedysi sa ľudia netešili, že ich ktosi sledoval. Reč je o časoch pred rokom 1989, kedy boli rizikové osoby pod drobnohľadom Štátnej bezpečnosti. Na to, aby si sa stal rizikovou osobou, si pritom ani nemusel plánovať štátny prevrat. Zámienkou mohlo byť naozaj hocičo. Stačilo počúvať zahraničnú hudbu, inak sa obliekať, alebo v prípade mužov, nechať si dlhé vlasy.

Už o pár dní tu máme 30. výročie Nežnej revolúcie. Preto je dôležité, aby sme si vážili demokraciu, na ktorej je dnešné Slovensko založené. Čoraz viac ľudí však tvrdí, že pred rokom 1989 sa žilo lepšie – zabúdajú pritom na to že sme nemohli nikam cestovať, alebo sme boli neustále sledovaní. Práve takéto sledovanie, sa pri príležitosti výročia rozhodlo Rádio Expres, v spolupráci s Ústavom pamäti národa, reinkarnovať.

A tak sa na Instagrame zjavil tajomný profil menom Príslušník ŠTB, ktorý perfektne napodobňuje situáciu z čias vládnutia socialistického režimu a prenáša ju do prítomnosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eštebák (@prislusnik_stb),

Profil patrí samotnému „eštebákovi“, ktorý sleduje obyčajného chalana Viktora „Šaša” Hlasného. Pravidelne zverejňuje podrobné informácie zo sledovania v postoch, vďaka čomu si určite uvedomíš, aká zvrátená politická situácia tu ešte pred 30 rokmi vládla.

Popritom, ako agent Štátnej bezpečnosti prenasleduje svoj cieľ, objaví sa v príbehu napríklad aj Miro Jaroš či youtuber Exploited. Prenasledovaný o „sledovačke” pritom netuší, no každý jeho krok je podrobne monitorovaný. Presne tak, ako boli rizikové osoby sledované pred vyše 30 rokmi.

Profil akoby patrí samotnému „eštebákovi“, ktorý sleduje obyčajného chalana Viktora Hlasného. Každých pár minút však zverejňuje mimoriadne podrobné informácie zo sledovačiek ako posty, vďaka čomu si určite uvedomíš, aká zvrátená politická situácia tu pred 30 rokmi ešte vládla.

Popritom, ako agent Štátnej bezpečnosti prenasleduje svoj cieľ na všetky miesta, objaví aj to, že sa stretáva napríklad s Mirom Jarošom či youtuberom Exploitedom. Prenasledovaný o naháňačke pritom netuší, pričom je každý jeho krok presne monitorovaný. Presne tak, ako boli rizikové osoby sledované pred vyše 30 rokmi. Ak spraví jediný nesprávny krok, nasledovať bude nepríjemné vypočúvanie.

zdroj: prislusnik_stb/Instagram

Instagramový profil rozpráva napínavý príbeh, ktorý pred niekoľkými desaťročiami pokojne mohol byť realitou u tvojich rodičov, alebo starých rodičov. Každým postom sa dozvedáme čoraz viac informácií o prenasledovaní neznámej osoby Štátnou bezpečnosťou, pričom nám Expres prisľúbil, že na konci nebude chýbať zvrat ani veľké finále, na ktoré napäto čakáme. Profil Eštebáka preto určite začni followovať, aby ti neunikla ani najmenšia maličkosť.

K dispozícii je mimochodom už aj špeciálny eštebácky filter na instagramové videá, ktorý nájdeš tu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eštebák (@prislusnik_stb),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech