Takto môže cestovanie nakopnúť tvoju kariéru

  • O cestovaní už určite vieš, že ak s ním raz začneš, nedokážeš s ním prestať. Okrem mnohých iných vecí ti môže dať aj zopár lekcií, ktoré dokážeš neskôr skvele zužitkovať pri budovaní svojej kariéry. Ako?
thomas-habr-185321
unsplash.com/thomas habr
  • O cestovaní už určite vieš, že ak s ním raz začneš, nedokážeš s ním prestať. Okrem mnohých iných vecí ti môže dať aj zopár lekcií, ktoré dokážeš neskôr skvele zužitkovať pri budovaní svojej kariéry. Ako?

#1: Naučíš sa mať otvorenú myseľ

Svet je úžasné a rozmanité miesto. Neexistujú dve krajiny, ktoré by boli rovnaké. Každá jedna krajina ťa víta iným jazykom, inými zvykmi, inou kuchyňou, či inými spoločenskými normami. Prijímanie všetkých týchto podnetov s otvorenou mysľou môžeš využiť aj vo svojej kariére. Buď otvorený podnetom, ale aj kritike od iných ľudí a vezmi si zo všetkého to najlepšie.

#2: Naučíš sa komunikovať efektívne

Jedným z najvyčerpávajúcejších a najfrustrujúcejších aspektov cestovania môže byť jazyková bariéra. Nie všade sa totiž dá dohovoriť jazykmi, ktoré ovládaš. Vždy sa však dá vynájsť a aj takúto situáciu si určite vždy s prehľadom vyriešil. Ak si sa však dokázal dorozumieť s niekým, kto nehovoril žiadnym z tvojich jazykov, určite neexistuje problém, ktorý by si nedokázal vyriešiť v jazyku, v ktorom si „doma“.

Zdroj: pexels.com

#3: Získaš globálnu pôsobnosť

Cestovanie ti otvára celý svet. To ti dáva naozaj skvelú možnosť pochopiť a porozumieť aj medzinárodným otázkam, vyhnúť sa tomu horšiemu, a naopak, inšpirovať sa tým dobrým. Spoznáš navyše ľudí z viacerých krajín a keďže obchodný svet sa práve transformuje na globalizovaný systém, rozšírenie pôsobnosti do zahraničia ti len prospeje.

#4: Získaš skvelú príležitosť naučiť sa nový jazyk

Učiť sa jazyk doma z učebnice a učiť sa ho v jeho prirodzenom prostredí je neporovnateľné. Neboj sa preto skočiť do „neznámych vôd“, jazyk sa tak naučíš nielen omnoho rýchlejšie, ale aj omnoho efektívnejšie. Práve jazykové zručnosti ťa neskôr môžu odlíšiť od tvojej konkurencie.

Zdroj: pexels.com

#5: Naučíš sa lepšie zvládať stres

Každá krajina má svojský spôsob, ktorým si vytvára rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. Spôsob vyrovnávania sa so stresom a spôsob trávenia voľného času sa v jednotlivých krajinách líši, niekde sú to meditácie, niekde koncept Hygge, niekde horská turistika. Pozorne sleduj tieto zvyky v každej jednej krajine a vyber si tie, ktoré ti budú vyhovovať najviac.

#6: Cestovaním rozvíjaš svoje kreatívne myslenie

Cestovanie je jedným z najlepších spôsobov, ktorými dokážeš nakopnúť svoju kreativitu a podnietiť príval nových myšlienok a nápadov. Či sa rozhodneš preskúmať New York, alebo skúsiš meditáciu na Bali, jedno je isté – určite ťa to k niečomu inšpiruje. Ktovie, možno to bude práve nápad, na ktorý čakáš už roky.

Zdroj: lifehack.org,

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech