Takto sa slovenskí dopravcovia pripravili na sviatky. Pozri sa, či máš ešte šancu dostať sa do Štedrého dňa domov

  • Cestovať domov na sviatky je často malou nočnou morou, nech sa nachádzaš kdekoľvek
  • Hoci by sa mohlo zdať, že všetky autobusy a vlaky sú beznádejne plné, cesta autom by mala byť len nutným zlom
  • Slovenskí dopravcovia pridávajú jeden posilnený spoj za druhým
train-2947086_1280
Pixabay
  • Cestovať domov na sviatky je často malou nočnou morou, nech sa nachádzaš kdekoľvek
  • Hoci by sa mohlo zdať, že všetky autobusy a vlaky sú beznádejne plné, cesta autom by mala byť len nutným zlom
  • Slovenskí dopravcovia pridávajú jeden posilnený spoj za druhým

Posledné dni pred Vianocami zvyknú byť časom, kedy opustenie tepla domova môže spôsobiť vážne ujmy na zdraví. A teraz nemáme na mysli poľadovicu a polámané končatiny, ale hlavu hučiacu z davu v nákupnom centre, bolesť nôh z naháňania sa za poslednými darčekmi, krvou podliate oči od všetkých vianočných svetielok a možno aj nejaká tá modrina od paličky nervózneho dôchodcu v natlačenej električke.

Ak sa však tomuto všetkému dokážeš efektívne vyhnúť a jediným tvojím poslaním je dopraviť sa domov k Štedrovečernému stolu, ešte stále nemáš vyhraté. Vlakové a autobusové spoje sú takmer zaplnené miestenkami a podľa dopravných servisov to bude zábavka na „pár minút naviac“ aj na našich cestách nehovoriac o tom, že môže do toho všetkého ešte začať snežiť.

via GIPHY

Ale poďme k veci. Aby si nezúfal, zisťovali sme u tých najkompetentnejších, ako sa snažia predvianočné presúvanie národa zvládnuť.

Bude viac rýchlikov aj „icéčiek“

Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období takmer milión cestujúcich. To rozhodne nie je malé číslo a na nával cestujúcich sa železnice pripravujú aj tento rok. Podľa oficiálnych informácií v kritických dátumoch, ktorými sú piatok, 21. decembra, 1. 4. a 6. január, budú zaradené štyri mimoriadne rýchliky na našej už spomínanej, najviac vyťaženej trase. Okrem toho dopravca vypraví ďalších 29 posilových vlakov v rámci platného cestovného poriadku. Sľubuje aj 16 posilnených vlakov InterCity o 23 vozňov a 2 rýchliky o 3 vozne 2. triedy

Podľa informácií z dnešného dňa sú všetky vlaky obsadené na viac ako 50 %, niektoré smerujúce do Košíc dokonca na 99 % vypredané. Aktuálne informácie nájdeš TU. Dopravca pripomína, že lístky je možné kúpiť si nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj prostredníctvom nového e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom.

RegioJet viac prepojí Česko a Slovensko

O Žlté vlaky je taktiež v období sviatkov o niečo vyšší záujem než tradične. Na trase Praha – Košice a späť bude teda RegioJet posilňovať svoje spoje (denné a aj nočné). Väčšina miest je už vypredaná, no tento dopravca myslí aj na opozdilcov a upozorňuje na dôležitosť sledovania jeho rezervačného systému. Niekoľko miest dáva do predaja totiž až približne 24 hodín pred odchodom samotného spoja, a preto máš ešte stále možnosť sa do niektorého z nich dostať.

Slovak Lines posilňuje smer Viedeň

Aj Slovak Lines už dopredáva svoje posledné lístky na vyťažené obdobie. „Zatiaľ v rámci Slovenska neboli pridané posilové autobusy. My však veľmi intenzívne posilňujeme linku Slovak Lines BA – Schwechat – Viedeň. V posledných rokoch je totiž veľký záujem o cestovanie touto našou viedenskou linkou, ktorú posilujeme počas celého predvianočného obdobia, nakoľko mnohí ľudia jazdia autobusmi do Viedne aj na vianočné trhy. Situáciu nepretržite monitorujeme a posilové autobusy pridávame podľa aktuálneho záujmu o cestovanie. Posilové autobusy jazdia v časoch riadnych spojov, teda namiesto jedného autobusu idú v rovnakom čase autobusy dva,“ hovorí hovorkyňa spoločnosti Eva Vozárová.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech