Takto to vyzeralo v prvom hypermarkete Tesco na Slovensku, svoje brány otvoril pred 20 rokmi

  • Tesco oslavuje jubileum
  • Pred 20-timi rokmi ponúklo nakupovanie pod jednou strechou ako prvý hypermarket
TESCO-HM-NITRA-otvorenie v roku 1999 FOTO
Tesco
  • Tesco oslavuje jubileum
  • Pred 20-timi rokmi ponúklo nakupovanie pod jednou strechou ako prvý hypermarket

Pred dvadsiatimi rokmi, v júni 1999, sa na Slovensku objavil prvý hypermarket. Tesco v Nitre ponúklo vyše 7 000 metrov štvorcových a umožnilo zákazníkom nakúpiť všetko potrebné pod jednou strechou. Bol to vôbec prvý hypermarket na Slovensku a miesto, ktoré Slovákom prinieslo najširšiu ponuku produktov na trhu.

Medzi prvými

Prvý hypermarket ponúkol zákazníkom takmer 50-tisíc druhov tovaru a novinkou bolo aj predstavenie vlastnej značky Tesco s 30 druhmi potravín a drogérie. Samotný obchod zamestnal približne 600 ľudí a Tesco sa v tom roku stalo najväčším zamestnávateľom v meste.

Od otvorenia prvého hypermarketu ubehlo 20 rokov a my neustále potvrdzujeme náš dlhodobý záväzok voči Slovensku a slovenským zákazníkom: investujeme do výstavby a modernizácie našich obchodov a distribučných centier, zlepšovania ponuky pre zákazníkov, predstavili sme množstvo inovácií, aby sme zlepšovali zážitok z nakupovania. S našimi 10 000 kolegami sme sa zaradili medzi troch najväčších súkromných zamestnávateľov. Dlhodobo tiež pomáhame zlepšovať život v komunitách naprieč Slovenskom,“ uvádza výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku Martin Kuruc. V nitrianskom hypermarkete  ešte stále pracuje aj 30 kolegov, ktorí tu pôsobia od jeho prvého otvorenia.

View this post on Instagram

#tesco #nitra

A post shared by Jánoš Martin (@jakolini72) on

Tesco v Nitre po 20 rokoch

Hypermarket prešiel za dvadsať rokov zmenami a modernizáciou.  V roku 2016 upravili pulty s ponukou čerstvých potravín a mrazených výrobkov, zväčšili priestor so sezónnym tovarom a zaviedli predaj voľných rýb. K obľúbeným značkám spoločnosti Tesco patrí aj oddelenie F&F so samostatným vstupom. Tesco ponúka aj čerstvé  pekárenské výrobky z vlastnej pekárne.  V súčasnosti patrí hypermarket Tesco, ktorý sídli v obchodnom centre Galéria, k najväčším veľkoplošným predajniam v Nitrianskom kraji.

Tesco v Nitre a v Trnave boli prvými hypermarketmi, kde si zákazníci mohli vyskúšať službu Scan&Shop.

„Sme pyšní, že práve v našom obchode sme medzi prvými predstavili rôzne novinky a inovácie, ktoré uľahčujú prácu našim kolegom a pomáhajú zákazníkom nakupovať jednoduchšie a efektívnejšie. Medzi ďalšie inovácie patrí napríklad zavedenie samoobslužných pokladní, služby Tesco Online nákupy a Klikni&Vyzdvihni (Click&Collect),“ dodáva Ivan Róža.

Tesco vstúpilo na slovenský trh v roku 1996. Reťazec aktuálne prevádzkuje 150 obchodov rôznych formátov, 4 nákupné centrá Galéria, 3 distribučné centrá a 18 čerpacích staníc. Spoločnosť tiež prevádzkuje služby ako Tesco Online nákupy, Tesco Finančné služby a Tesco mobile. Po celom Slovensku Tesco zamestnáva  10 000 kolegov, čím sa zaraďuje medzi troch najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech