Takto to vyzerá, keď filmovanie Slovenska dronom prekazia holuby alebo turisti z Kanady

  • Človek sa na niektoré nečakané udalosti jednoducho nepripraví, potom vznikajú videá ako tieto.
pat
youtube.com/pexels.com
  • Človek sa na niektoré nečakané udalosti jednoducho nepripraví, potom vznikajú videá ako tieto.

Drony vybavené špičkovou kamerou či fotoaparátom sú veľmi obľúbené a na Slovensku ich podľa odhadov odborníkov môže byť viac ako tisíc. Väčšina z nich by mala byť podľa zákona registrovaná, Dopravný úrad však vie len o pár desiatkach kusov.

Mal si niekedy chuť len tak sa preletieť nad krajinou bez toho, aby si hneď nasadal do lietadla? Záujem o pohľad na svet z vtáčej perspektívy je čoraz väčší. Našťastie na najznámejšie turistické lokality na Slovensku, ale aj vo svete, sa už môžeš pozrieť z vtáčej perspektívy, a to aj z pohodlia domova. Stačí pár klikov a drony s kamerami ťa vezmú na cestu okolo sveta.

Podobnú službu ti ponúka aj TravelByDrone.com, na ktorom ti stačí vybrať oblasť, nad ktorou by si sa rád preletel. Najhustejšie sú zmapované lokality na starom kontinente, ale stovky záberov z pohľadu dronov si môžeš vychutnať aj v Severnej či Južnej Amerike.

Zo Slovenska je k dispozícii 9 videí. Väčšina z nich si pritom vzala na mušku hrady a zámky, no nechýba ani pohľad na miznúci Starý most v Bratislave, či centrum Michaloviec.

Lietanie s dronom však nie je pre každého. Predsa len pilotovanie drona nie je to isté ako ovládať autíčko na diaľkové ovládanie. Niekedy však nevíjde všetko ani skúseným pilotom. Ukážkovým príkladom je mladý rodák zo Spišskej Novej Vsi, ktorý sa na Youtube pochválil zaujímavým videom zachytávajúcim krásy Spiša z vtáčej perspektívy.

Miro Artim natočil video z najkrajšieho mesta Slovenska pre rok 2016 – zo Spišskej Novej Vsi. Fascinujúci pohľad na najväčšie šošovkovité námestie Slovenska spolu s najvyššou kostolnou vežou na Slovensku (s výškou 87 metrov) dopĺňa pohľad na Vysoké Tatry. V tom sa však stane niečo nečakané. To čo sa udialo, nepredpokladal ani samotný autor. Let jeho drona znemožnil let kŕdľa holubov.

Zaujímavý zážitok zažili aj turisti kochajúci sa výhľadom z UFA, ktorí sa dočkali nečakaného prekvapenia v podobe drona s GOPro kamerou. Zatiaľ, čo si návštevníci z Kanady fotili Bratislavu, z druhej strany rieky k nim priletel dron, ktorý nebyť drôteného zábradlia narazí aj do nich.

 

„Po tom, ako nás dron takmer zranil, rozhodli sme sa, že kamera bude naša. Keď sme ju doma v Kanade zapojili do počítača a pozreli si posledné video na pamäťovej karte nemohli sme uveriť vlastným očiam,“ píše sa na Youtube turistov z Kanady

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK