Takto vyzerajú byty, v ktorých je luxus štandardom. V Petržalke rastie unikátny projekt

  • Hovorí si, že bude najlepšie vybavený vežiak v Bratislave
  • Developer predpokladá, že celkové dokončenie sa očakáva v lete 2023
BeFunky-collage-11
LIGET
  • Hovorí si, že bude najlepšie vybavený vežiak v Bratislave
  • Developer predpokladá, že celkové dokončenie sa očakáva v lete 2023

Hovorí si, že bude najlepšie vybavený vežiak v Bratislave. Prázdna plocha pri sade Janka Kráľa konečne bude mať svoje využite, začal sa na nej stavať jeden z najluxusnejších vežiakov v Bratislave Liget. V tejto lokalite mal stáť rezidenčný vežiak Bajo. Rátalo sa, že vyrastie až po 25. podlažie. Plánovaný bol ešte pred 12 rokmi. Neskôr však pozemky zmenili majiteľa a projekt sa podstatne zmenil. 

Menili sa však aj architekti. Pôvodný dizajn Ligetu bol najprv od architekta Ľubomíra Závodného. Na neho nadviazali DZ Architects a dali mu finálny vzhľad zvonka aj zvnútra, informuje architektonický portál Yimba.

Projekt bol prekreslený až nedávno. Veža, ktorá mala mať pôvodne 25 podlaží bude mať nakoniec 18 s bytmi orientovanými predovšetkým na park a centrum mesta.

zdroj: LIGET

Maximálne súkromie

Developer sľubuje, že v projekte chce využiť technológiu fixscreenov, čo predstavuje roletu, ktorá zabezpečí, že do bytu nebude vidno a nebude pri prudkom slnku ani prepúšťať teplo. 

V Bratislave sa v takom rozsahu táto technológia zatiaľ nevyužila. Bol to krok správnym smerom, nakoľko neďaleko sa nachádza už existujúci vežiak na Krasovského.

zdroj: LIGET

Za nadštandard si priplatíš

Všetky byty majú byť dokončené do obývateľného štandardu, aby nových rezidentov nerušili pokračujúce stavebné práce.

Developer na stránke projektu ponúka tri základné farebné prevedenia jednotlivých bytov. Je na výber z bledého, tmavšieho a naturálneho prevedenia.

Prevedenia budú predstavovať akýsi štandard, ktorý bude dostupný v každom byte. Je už len na budúcom majiteľovi za čo si bude chcieť ešte priplatiť.

K štandardu patria drevené podlahy, chladené stropy, podlahové kúrenie, a rozličné smart prvky. 

zdroj: LIGET

zdroj: LIGET

Vďaka vhodnej lokalite pre cyklistov sa bude v budove nachádzať aj sklad bicyklov.

Chodby na jednotlivých podlažiach majú mať hotelový štýl s kobercami, nachádzať sa tu budú aj menšie sklady pre obyvateľov (navyše k pivničným kobkám).

Parkovanie bude umiestnené v podzemí (kde bude 101 miest) aj na teréne (73 miest, niektoré budú prekryté zeleňou), pre penthousy sa budú ponúkať širšie miesta, určené pre väčšie autá.

zdroj: LIGET

Je očividné, že za daný nadštandard si budeš musieť aj o čosi viac priplatiť. Developer nám nešpecifikoval presné sumy bytov, avšak do telefónu nám prezradil, že ceny budú začínať na úrovni 4 300 eur za meter štvorcový.

Momentálne je predpredaj už spustený a niektoré poschodia sú už kúpené či rezervované. 

Developer predpokladá, že celkové dokončenie sa očakáva v lete 2023.

zdroj: LIGET

zdroj: LIGET

Všetko na dosah

Projekt zdôrazňuje svoje svelú polohu a rýchlu dostupnosť do mesta. V tesnej blízkosti sa nachádza obchodné centrum Aupark, plusom je aj zelené okolie v prostredí Sadu Janka Kráľa.

Liget je miesto, odkiaľ máte všade blízko. Lokalita ponúka dostupnosť dvoch letísk, na ktoré sa obyvatelia dostanú v priebehu niekoľkých minút. Úzke okolie ponúka aj športové možnosti, kultúrne vyžitie v divadle Aréna, či nákupy v obchodnom centre Aupark,“ píšu developeri na stránke.

Developer v týchto dňoch spúšťa aj oficiálny predaj.

zdroj: LIGET

zdroj: LIGET
Zdroje: Liget, Yimba

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá