Talentovaní Slováci začali biznis so štýlovými neónkami. Zamilovala si ich nočná scéna Slovenska

  • Z jednej objednávky vznikli vďaka atraktívnosti a viacúčelovému využitiu stovky ďalších
  • Neónové svietidlá oživujú interiéry aj podniky a sú dobrým nástrojom na prezentáciu spoločností
  • In-house grafické oddelenie je schopné vytvoriť aj unikátne custom návrhy svietidiel
150487332_212715970583589_4033614714909170680_n
NeonWorld
  • Z jednej objednávky vznikli vďaka atraktívnosti a viacúčelovému využitiu stovky ďalších
  • Neónové svietidlá oživujú interiéry aj podniky a sú dobrým nástrojom na prezentáciu spoločností
  • In-house grafické oddelenie je schopné vytvoriť aj unikátne custom návrhy svietidiel

Štýlový interiér bytov, podnikov či kancelárií tvoria viaceré prvky. Niekedy však stačí jeden výrazný a je hotovo. Dobrým príkladom je neónový doplnok, ktorý ihneď zaujme a hodí sa takmer všade. Vďaka dvom vynaliezavým Slovákom si môže každý zadovážiť unikátny kúsok, ktorý bude len u neho.

Vďaka prvej objednávke vznikla idea na celý biznis

Príbeh NeonWorld sa začal prvou objednávkou. Majitelia práve pracovali na riešení pre klienta v Tatrách, keď si uvedomili, že jednou zákazkou to končiť nemusí a biznis plán bol na svete.

Spojili svoje kontakty a vytvorili novinku v obchode s doplnkami do interiérov aj exteriérov – NeonWorld. Nádejný biznis odvtedy len rastie a objednávok majú majitelia čoraz viac.

Zákazníkov láka najmä samotné lákavé vizuálne spracovanie a vhodnosť svetiel do takmer každého priestoru. Vďaka personalizácii a možnostiam voľby z rôznych písmen, tvarov a druhov svetla dokážu neónové doplnky vytvoriť jedinečnú atmosféru.

Preddefinované dizajny pre menej náročných, custom výroba pre jednotlivcov

NeonWorld vo svojom e-shope ponúka rôzne kategórie produktov. Vybrať sa dá z neónových nápisov, symbolov, abstraktov alebo obrazov zobrazujúcich módne doplnky v rozmeroch od 40 do 100 centimetrov.

Pri vytváraní atmosféry hrajú mimoriadne dôležitú rolu farby. Preto je ich v ponuke až deväť – okrem farebných alternatív sa dá vybrať aj zo studenej a teplej bielej.

zdroj: NeonWorld – Kategórie produktov s príkladmi prevedenia svietidiel.

Najpopulárnejšie sú logá firiem

V súčasnosti je trendom personalizácia, preto firma ponúka okrem hotových doplnkov aj možnosť vytvorenia vlastného custom svietidla. „Bežná vec je, že klient premýšľa nad dizajnom, tvarom plexiskla a podobne a nie je si istý. My mu vždy radi poradíme – máme vo firme grafické oddelenie, ktoré pripravuje dizajny. Klient môže poslať svoj návrh, ktorý doladíme, alebo môžeme vytvoriť celý návrh my,“ vysvetľuje proces výroby custom kúskov jeden z majiteľov. 

Svietidlo od NeonWorld môže mať rôzne tvary aj veľkosti, obyčajne so šírkou do troch metrov: „Mali sme napríklad dopyt na svietidlo, ktoré zobrazovalo telo psa a hlavu ženy. Myslím, že náš grafik to zvládol perfektne,“ smeje sa spolumajiteľ NeonWorld.

Grafik môže pri návrhu dizajnu odporučiť vhodné typy písmen a tvarov, ktoré budú v neónovej forme vyzerať najlepšie. Z písmen napríklad fungujú najlepšie tie, ktoré sú bezpätkové, prípadne tiež skriptové písma, ktoré zas vyzerajú, ako by si ich zákazník napísal sám.

zdroj: NeonWorld - Príklad dobre zvoleného písma pre vytvorenie ľahko čitateľnej neónky.

Vhodný do interiéru aj exteriéru

Neónový doplnok je populárny, lebo je vhodný do takmer každého priestoru. Môže sa aplikovať na holú stenu alebo na obklad – veľmi dobrý efekt má napríklad v spojení s tehlovým podkladom či machovou stenou. Svietidlo sa môže umiestniť aj na stôl či policu.

zdroj: NeonWorld – Neónka sa dá ohýbať do rôznych tvarov.

Pre firmy je ideálnym doplnkom recepcie na ohúrenie zákazníkov a pre podniky je vhodné na vytvorenie želanej atmosféry – ľahko sa dá dosiahnuť efekt nočného klubu či urban podniku, všetko závisí od typu osvetlenia a jeho farby.

Bezpečná a šetrná technológia

Svietidlá sa síce volajú NeonWorld, no je to skôr kvôli zaužívanému pomenovaniu takýchto doplnkov. Neónky sa v skutočnosti vyrábajú z veľmi úsporných ekologických LED žiaroviek, ktoré vydržia svietiť tisíce hodín.

NeonWorld uvádza, že pri každodennej 10-hodinovej prevádzke vydržia približne 10 rokov. To je asi trikrát dlhšia životnosť, ako majú tradičné plynové neónové nápisy.

Produkty NeonWorld sú aj oveľa odolnejšie ako plynové neónové trubice – sú vyrobené patentovanou technológiou formovania PVC, preto neprodukujú teplo a sú nerozbitné.

zdroj: NeonWorld - Neónkami je ľahké zdieľať obľúbený citát, či vytvoriť atmosféru ako v klube.

Všetky neóny sa napájajú do štandardnej elektrickej zásuvky. Ku každému svietidlu sa pribaľuje 12 V zdroj, ktorý zaručuje bezpečnosť. Kábel je dostatočne dlhý pre umiestnenie neónky kdekoľvek.

Montáž je jednoduchá a so svietidlom zároveň príde všetko potrebné – neón sa zavesí na stenu priamo, alebo pomocou retiazky. Potom už stačí len občas utrieť prach.

Kto všetko má kúsok od NeonWorld?

Objednávok má firma čoraz viac a čoskoro prekročí prvú tisícku predaných kusov.

Najviac objednávok pokrýva B2B segment – populárne sú neónové logá v rôznom odvetví, výzdoba v gastre a v kluboch, prípadne ako zaujímavý element v moderných kanceláriách.

Pre firmy je tento doplnok ideálny, keďže je „Instagram friendly“ a ľudia sa s neónkami radi fotia. A keď je neónkou samotné logo firmy, je to perfektný a nenútený marketing. Neónové svietidlá sa hodia aj na obrazovku – tie od NeonWorld vidia napríklad diváci Osťovej show. Medzi klientmi NeonWorld sú aj Nicolaus vodka, Barbershop, piroHi!, Hrebienok Resort, Miss Czech Republic a iní.

zdroj: NeonWorld – Neónové doplnky viditeľné v Osťovej show.

NeonWorld expandovala do Českej republiky, odkiaľ má už dnes veľa klientov. Pustia sa aj do rozšírenia portfólia produktov, napríklad o exteriérové reklamné svietidlá. Neónom to podľa všetkého praje, a keď je s dobrým produktom spojený aj uskutočniteľný biznis plán, čo pri tejto firme je, ich budúcnosť vyzerá byť veľmi svetlá.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá