Talian dostal pokutu. Porušil karanténu kvôli venčeniu ovce

  • Taliansko pokutovalo občanov, ktorí porušovali karanténu
  • Jeden obyvateľ venčil ovcu, ktorá to údajne potrebovala
talian
Zdroj: Unsplash - Spencer Davis
  • Taliansko pokutovalo občanov, ktorí porušovali karanténu
  • Jeden obyvateľ venčil ovcu, ktorá to údajne potrebovala

Talianska polícia pokutovala obyvateľa Sicílie, ktorý sa snažili pravidlá celoštátnej karantény obísť tak, že si vyšiel von na prechádzku s ovcou na vodítku. Tvrdil pritom, že zviera nutne potrebovalo pohyb na čerstvom vzduchu. Prípady kurióznych výhovoriek, s ktorých pomocou sa Taliani po dlhých týždňoch domácej izolácie pokúšajú vysvetliť svoj pobyt vonku, sa ale množia po celej krajine, napísala ČTK s odvolaním sa na agentúru APA.

Karanténa v Taliansku platí od začiatku marca a jej pravidlá sú prísnejšie, než pravidlá v podobne postihnutých európskych krajinách. Ľudia môžu domov opustiť len kvôli práci, nutným nákupom či návšteve lekára, zdravotné prechádzky sú v obmedzenej miere možné len v okolí domova.

Policajti denne vykonávajú desaťtisíce kontrol a stretávajú sa často s veľkou invenciou ľudí, ktorí pravidlá zjavne porušujú. Vo Florencii napríklad dostal pokutu 280 eur šesťdesiatročný muž, ktorého našiel policajný dron, ako na pramici brázdi rieku Arno. Strážnikom tvrdil, že vyrazil na nákup.

V Mantove zase hliadka objavila 61-ročnú ženu, ktorá sa dlho prechádzala v okolí nemocnice. Policajtom tvrdila, že je prostitútka a čaká na zákazníkov. Dostala pokutu 400 eur.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech