Talianske meno a osobitá elegancia. Slovenská firma si svojím biznisom získala srdcia mnohých našich celebrít

  • Ak sa vraví, že oblečenie robí človeka, tak kvalitný pánsky oblek robí gentlemana.
  • Tento v praxi už menej sa vyskytujúci pojem udržiava pri živote aj slovenská značka Marco Mirelli, ktorá dokázala zmeniť pohľad na módu v očiach mnohých mužov.
12671888_1002966673126758_9192476858164730335_o
Marco Mirelli
  • Ak sa vraví, že oblečenie robí človeka, tak kvalitný pánsky oblek robí gentlemana.
  • Tento v praxi už menej sa vyskytujúci pojem udržiava pri živote aj slovenská značka Marco Mirelli, ktorá dokázala zmeniť pohľad na módu v očiach mnohých mužov.

Aj keď je lídrom kvalitných oblekov a látok z ktorých sa šijú Taliansko, nemusíš si hneď kvôli novému oblečeniu kupovať letenku. Oblek na celý život ti ušije aj značka Marco Mirelli. Nenechaj sa zmiasť názvom, je totiž rýdzo slovenská. Jej majitelia Marek a Miriam Lisovci sú však jednou polovicou srdca Taliani a preto pri vzniku názvu značky svoje mená jednoducho „potaliančili“.

Táto juhoeurópska krajina známa zmrzlinou, proseccom, cestovinami a elegantnou módou pre nich bola obrovskou inšpiráciou. Nadčasový štýl obliekania mnohých Talianov ich očaril. Pred viac ako 10 rokmi išli k skutočne odvážnemu nápadu – priniesť pánsku eleganciu na Slovensko a dopriať pozornosť tým, na ktorých sa vo fashion biznise často trochu zabúda. Do odvetvia tesilu a polyesteru priniesli prémiový hodváb, kašmír a bavlnu.

Cesta módy bola pre podnikavý pár úplne prirodzená a priamočiara. Miriam bola vyštudovaná módna dizajnérka a Marek právnik, no štýl a zmysel pre detail mal v sebe. A ak aj niečo chýbalo, časom to zariadil vplyv manželky. :) A prečo práve obleky? Mirkin otec dlhé roky pracoval v slovenskej Ozete, ktorá je tradičným výrobcom oblekov. Na našom trhu im však chýbala zahraničná kvalita a moderný štýl.

Rozhodli sa zaplniť biele miesto na trhu a v Trenčíne spustili výrobu. Mali šťastie, že Miriam mala nielen skvelý vkus, ale ovládala aj technickú časť šitia oblekov a dodnes tvorí celú identitu značky. Svoje prvé kolekcie nazvali Eliška, Oliver a Oskar. Neskôr podľa nich pomenovali svoje deti. :) Dnes sú Miriam s Marekom symbolom prémiovej módy a svoje odevy sami na sebe prezentujú. Ak by si ich stretol na ulici, zmýliš si ich s talianskym párom.

Treba podotknúť, že Slovensko je dodnes krajinou riflí, teplákov a tenisiek a spôsobiť revolúciou v pánskom odievaní sa im skutočne nepodarilo. To však ani nebolo cieľom. Vybudovali si však pozíciu lídra v prémiovej móde a obleky už šili napríklad pre Tomáša Maštalíra, Jána Koleníka či Mareka Majeského, či futbalovú reprezentáciu. Úspešných mužov obliekajú a zároveň ich úspešnými robia.

Marek a Mirka sa nesnažia skrývať identitu ich značky. Nechcú za každú cenu uspokojiť masu, ale cielia na úspešných mužov, ktorí vedia čo chcú a hľadajú v živote aj v móde originalitu, kvalitu a luxus. Nejdú pod svoju cenu, ale ponúkajú zaručenú kvalitu za sumu, ktorej je hodná. Kvalitu totiž skutočne nenájdeš v prázdnych marketingových frázach a zľavových kupónoch.

Spokojný klient podľa Mareka nesmie byť získaný nátlakom a za každú cenu. Vedia, že luxus kvalitného šatníka a tie najkvalitnejšie látky, ktoré si nechávajú vyrábať na zákazku, niečo stojí, Preto sa nesnažia byť pre každého. Dáva to zmysel. Oblek od Marco Mirelli je ako Ferrari. A ani Ferrari by si nechcel, ak by ho mohol mať každý. Ich heslom je „Elegancia čas nepozná, ale určuje ho“.

A prečo sú teda ich kúsky také unikátne? Šiť sa ich snažia na základe filozofie michelinovských reštaurácií. Každá jedna surovina, každý materiál musí byť sám o sebe prémiový a zároveň musí všetko so všetkým dokonale ladiť. Obleky zhotovujú metódou Bespoke taliroing, teda originálneho šitia na mieru a tvorby osobitého štýlu, alebo Made to Measure, ktorý je jeho rýchlejšou a lacnejšou alternatívou bez nutnosti skúšania.

Vždy sa snažia vydvihnúť osobnosť klienta a poskytujú full servis a poradenstvo v obliekaní. Kráľovnou v tomto odvetví je podľa Mareka jeho žena, pretože dokáže prepojiť osobnosť muža s etiketou odievania, jeho preferovaným štýlom a individualitou a vytvoriť mu na mieru celý šatník. To je často pre zaneprázdneného biznismena poklad, pretože nemá čas skúmať módne trendy a behať po obchodoch.

Dnes už nie sú len slovenskou značkou, ale úspešne už prerazili v Česku a povedomie o ich značke siaha ďaleko za hranice. Obleky dnes šijú v Tornali, majú showroomy v Bratislave a Prahe a pravidelne spolupracujú ako odevný partner na prestížnych projektoch. Za ich úspechom sú osobné referencie klientov a najmä to, že sami žijú módou.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech