Tampónom a vložkám odzvonilo. Prichádza startup, ktorý pomôže tisíckam Sloveniek

  • Nohavičky majú ženám pomôcť pri každodennom živote
  • Odteraz si môžeš túto vychytávku kúpiť aj na Slovensku
Zakladatelia startupu
Zdroj: Snuggs,
  • Nohavičky majú ženám pomôcť pri každodennom živote
  • Odteraz si môžeš túto vychytávku kúpiť aj na Slovensku

Úspešní startupisti s revolučným produktom, menštruačnými nohavičkami, sa rozhodli expandovať. Po domácom českom trhu zamierili na Slovensko a ďalšie európske krajiny. Nohavičky Snuggs prinášajú revolúciu do dámskej hygieny v podobe ekologickej alternatívy.

Finalisti súťaže FutureNow Awards so svojím startupom expandujú na Slovensko. Zakladatelia startupu Snuggs vyvinuli špeciálnu dámsku bielizeň, ktorá dokáže doplniť alebo aj celkom nahradiť dámske vložky, tampóny či kalíšky. Ich vznik sprevádzal rok vývoja v spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

V priemere až 140 kilogramov nerecyklovateľného odpadu

„Za prelomovou absorpciou nohavičiek Snuggs stojí inovatívna funkčná vrstva high-tech materiálu, vďaka ktorému sú nepriepustné, ale zároveň veľmi tenké a savé,“ hovorí spoluzakladateľka startupu Snuggs, Linda Šejdová.

„Na prvý pohľad ich nie je možné odlíšiť od bežnej spodnej bielizne, no vďaka našej high-tech technológii, ktorá zadrží tekutinu ako 3 tampóny, nepresiaknu.“

Priemerná žena spotrebuje za svoj život približne 12-tisíc tampónov alebo vložiek, čo predstavuje v priemere až 140 kilogramov nerecyklovateľného odpadu. Revolučné nohavičky Snuggs ponúkajú ekologickú alternatívu v dámskej hygiene, ktorá okrem iného ponúka komfort a pohodlie.

Na rozdiel od vložiek či tampónov stačí použiť jedny nohavičky za deň a po použití ich možno jednoducho vyprať v práčke. Kvalitný materiál vydrží až 2 roky. Prvé predaje spustil Snuggs doma, v Českej republike, kde sa v prvom roku predalo cez 15-tisíc kusov.

zdroj: Snuggs

Tisíce žien už novinku vyskúšalo

„Úprimne nás prekvapil obrovský záujem o naše nohavičky, nakoľko sme nemali spustenú masívnu marketingovú kampaň. Pýtali sme sa našich zákazníčok na spätnú väzbu, ktoré si pochvaľovali najmä pohodlie a pocit slobody v priebehu menštruácie.

Nohavičky boli vyvinuté s textilnými inžiniermi a neustále sa podľa tvorcov snažia technológiu absorbčnej vrstvy zlepšovať. Nohavičky si podľa slovenskej stránky objednalo už viac ako 6000 žien.

Pozitívny ohlas z trhu a nedávna investícia nás posmelili k tomu, že sme sa rozhodli tento rok expandovať na Slovensko a ďalší európsky trh,“ hovorí Tomáš Zahradník, spoluzakladateľ Snuggs.

V ponuke sú Snuggs v dvoch strihoch, s vysokým a stredne vysokým pásom. Na výber majú zákazníčky nohavičky s vysokou a s nízkou absorpciou, pre ženy so slabou aj silnou menštruáciou. Na Slovensku si ich dámy oddnes vedia objednať prostredníctvom webovej stránky od 30 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK