Tank pred RFA Ring Tour v Trnave: „Teraz už viem, že musím menej chcieť zabíjať a viac vyhrávať.“

Untitled design (23)
RFA

Real Fight Arena sa už 28.1. premiérovo predstaví v Trnavskej mestskej športovej hale a to hneď s tým najlepším, čo prinášajú domáce postojárske disciplíny. Okrem skvelých boxerov, ktorých prináša Akadémia Tomiho Kida, ktorý sa osobne tohto večera zúčastní, sa môžete tešiť aj na tri prekvapenia z ďalekej Kuby, ktoré budú postupne predstavované na sociálnych sieťach RFA. Zoznámiť sa s nimi a s prostredím, v ktorom sa na zápasy pripravujú máte možnosť už dnes na YouTube kanále organizácie RFA, kde nájdete celý dokument Tvrdá cesta Kubou, rozdelený do troch častí.

Súčasťou tohto dokumentu sú aj slovenský zástupcovia, na ktorých sa môžete v Trnave tešiť. Robert Racz, Viliam Tankó, Bandi Csemez, ale aj slovenský tank, Sebastián Fapšo, ktorého čaká tvrdá previerka v podobe gruzínskeho strelca, reprezentujúceho Grécko, Malkhaza Merebashviliho.

„Grék má bitkársky štýl, videl som zábery z jeho zápasov. Videl som jeho chyby, videl som jeho silné stránky. Má podobný štýl ako ja, tlačí sa do bitky, to znamená, že divákov čaká atraktívny zápas.“ Hovorí Sebastián Fapšo pred zápasom v Trnave, ktorá sa odohrá podľa pravidiel Real Fight. „Očakávam od toho poriadne prestrelky a poriadnu válku.“ Dodáva slovenský Tank.

Ten je však po prehre na body v Košiciach, ktorá prišla po profesorskom výkone jeho súpera, Jolintona Lutterbacha. „Po zápase na RFA 4 proti Lutterbachovi som v príprave nič nemenil, lebo moji tréneri odviedli super prácu. Moja forma bola top, chyba bola v mojej hlave a v spôsobe myslenia. Do zápasu ideš vyhrať, nie zabiť súpera, teraz už viem, že musím menej chcieť zabíjať a viac vyhrávať.“ Hovorí Fapšo, ktorý si z Košíc odniesol veľmi cennú lekciu, ktorá môže paradoxne jeho kariére obrovsky pomôcť.

324110014_1528688160939311_921503422934762230_n
zdroj: RFA

Zápas v Trnave totiž nebude pre Fapša jediná previerka, ktorá ho v blízkej budúcnosti čaká. Už dnes vieme, že má po Grékovi dohodnutý ďalší súboj, tentokrát v organizácii RCC, kde bude jeho súperom Saigit Alibekov, ktorý má v profi MMA skóre 14-3 a je považovaný za jedného z najlepších zápasníkov v organizácii RCC vo welterovej váhe.

Majiteľ a promotér organizácie RFA, Boris Marhanský naznačil, že v prípade, že Fapšo dokáže zdolať obe prekážky, ktoré ho v najbližších týždňoch čakajú, dostane v RFA šancu na odvetu proti Joiltonovi Lutterbachovi, ktorého si československé publikum po jeho krásnych výkonoch okamžite zamilovalo.

Na Sebastiána Fapša teda čaká náročný začiatok roka, a je len na ňom, ako sa dokáže s týmito skúškami vysporiadať. „Moje plány v novom roku nebudem prezrádzať, ale cieľom je byť najlepšou verziou samého seba.“ Hovorí slovenský Tank a dodáva, že sa diváci 28.1. v Trnave môžu tešiť na parádny a tvrdý zápas v jeho podaní.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá