Tatérka Daniela: „Najväčší bizár bol pre mňa pán, ktorý chcel tetko na intímne partie“

  • Daniela začala trénovať na vlastnej koži a svojich kamarátoch
  • Dnes má stálych klientov, ktorí sa k nej vracajú
tetovanie na ruke tatérka daniela
Florowitch
  • Daniela začala trénovať na vlastnej koži a svojich kamarátoch
  • Dnes má stálych klientov, ktorí sa k nej vracajú

Pracuje v Trenčíne, no jej klienti za ňou chodia z celého Slovenska. Tatérka Daniela Florovičová je v tatérskej komunite dobre známa ako Florowich. Ako sa hovorí, nomen omen. V jej tvorbe nájdeš najmä florálne motívy, ale aj witchy (čarodejnícku) tematiku. Motív však vždy prispôsobuje individuálnemu klientovi, najmä energii, akú daný človek vyžaruje. Jej klienti si okrem tetovania odnášajú aj dobrý pocit a náladu.

S Danielou sme sa rozprávali o jej tatérskych začiatkoch na pokusných králikoch či banánoch, ale aj o neuveriteľne bizarných požiadavkách, s akými sú klienti schopní prísť.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @florowitch_tattoo

Na umelej koži dnes tetuje množstvo začínajúcich tatérov. Daniela už na začiatku trénovala na reálnej koži. Na kom sa jej vtedy tetovalo najlepšie? No predsa na jej vlastnom tele. Ako aj ona hovorí, tak mala celkom šťastie na kamarátov. Tí však neboli jediné obete počas jej začiatkov.

„Mala som kopu ochotných kamarátov, ktorým šlo viac o zážitok ako o dobrý výsledok. Rovnako to ale schytali aj banány, pomaranče. Musím však povedať, že najviac som sa naučila na pokusných králikoch s množstvom odvahy a nízkym očakávaním,“ dodala so smiechom Daniela.  

  • Aké pocity mala pri prvom tetovaní
  • Koľko musela na začiatku investovať
  • Ako dostala požiadavku na tetovanie na pohlavný úd
  • Ako Daniela vníma slovenskú tatérsku komunitu

Pamätáš si ešte na prvý moment, keď si tetovala niečo niekomu na skutočnú kožu? Aké pocity ti pritom išli hlavou?

Prvý človek bol priateľ mojej kamarátky, nie som si istá, či to bolo jeho prvé tetovanie. Každopádne, bol to handpoke (bez strojčeka) a šlo o malú korytnačku na lýtku. Tetovali sme u nich v obývačke a jediné, čo mi šlo hlavou, bolo len to, čo všetko treba a ako treba zabaliť a kam položiť, len nech je to čo najhygienickejše a nemusím ukončiť túto kariéru skôr, než sa začne, kvôli nejakému zápalu.

tatérka a jej kamarát
zdroj: Tina Gomolčáková

Trvalo to dosť dlho, keďže som sa veľmi bála bolesti alebo rozpitia. Musím ale povedať, že na výsledok som bola vcelku hrdá, bodaj by sa to dalo povedať o všetkých prvotných tetovaniach (so smiechom).

Návrhy sú neoddeliteľnou súčasťou. Tetovala si od začiatku iba svoje alebo prišlo aj na bizarnosti a gýče? Pamätáš si aj nejaké príklady?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá