Táto bratislavská reštaurácia dokazuje, že vysokokvalitné gastro nemusí byť nehanebne drahé

  • Reštaurácia Korzo vytvorila v Bratislave oázu kvalitného jedla a priateľskej atmosféry inšpirovanej starou Bratislavou.
  • Reštaurácia Korzo vytvorila v Bratislave oázu kvalitného jedla a priateľskej atmosféry inšpirovanej starou Bratislavou.

Reštaurácia Korzo sa v Bratislave nachádza naozaj na prvotriednom mieste. Roh hotela Carlton s výhľadom na starú budovu divadla a Slovenskú Filharmóniu je z mnohých ohľadov priamo v srdci hlavného mesta.

A Korzo tejto lokácii rozhodne nerobí hanbu. Perfektný interiér a kvalitné jedlo inšpirované Prešporskými tradíciami vytvárajú atmosféru skutočne výnimočnej reštaurácie. Nezanedbateľným bonusom je aj to, že na slušnú večeru si tu nebudeš musieť vziať hypotéku.

Korzo patrí bezpochyby medzi miesta, ktoré by v Bratislave žiaden milovník jedla a kvalitných gastro podnikov nemal obísť. Do svojho zoznamu obľúbených reštaurácií ho zaradil aj známy food blog Bratilicious.

„Korzo je čistá istotka, keď človek chce vziať rodinu na niečo „luxusnejšie“, no nechce za to platiť stovky eur. V tejto reštaurácii sa naje celá rodina od gulášového dedka až po bezlepkovú 15-ročnú vnučku, plus majú v ponuke taký perfektný wienerschnitzel s tak dobrým zemiakovým šalátom, že to jednoducho konkurencia nedáva,“ tvrdí Bratilicious na svojej stránke.

Kvalitné a čerstvé suroviny sú základom každej dobrej reštaurácie. Vedia to všetci. Úplne všetci. No bohužiaľ to nie je vždy samozrejmosťou. A preto treba upozorňovať na podniky, ktoré to robia dobre.

„V našej reštaurácií kladieme hlavný dôraz na kvalitné a čerstvé suroviny. Tie sú totiž základom každého dobrého jedla. Okrem tradičnej kuchyne nášho kraja u nás nájdete výber domácich cestovín, šalátov, rizot, či mäsových jedál z grilu. V jednoduchosti je krása aj chuť,“ tvrdí Korzo na svojej stránke.

Takže nabudúce keď pôjdeš okolo, nenechaj sa odradiť tým, že je v Carltone. Korzo v sebe spája interiér s nádychom noblesy a priateľskú neformálnu obsluhu. Okrem toho tu bývajú pravidelné hudobné koncerty. Nebudeš sa tu teda cítiť ako snob a budeš si môcť dosýta vychutnať kvalitný wienerschnitzel za veľmi prijateľnú cenu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech