Táto dvojica vytvorila jednoduchý biznis plán, vďaka ktorému má v garáži dve Tesly

  • Je to naozaj pravda, keď sa chce, tak sa dá. Dokonca je možné mať aj dve autá od Tesly.
Chad Hurin
  • Je to naozaj pravda, keď sa chce, tak sa dá. Dokonca je možné mať aj dve autá od Tesly.

Min a Chad Hurin vlastnia dve krásne autá od Tesly, Model X a Model S. Obaja sú mladí ľudia a ty sa čuduješ, ako si také auto mohli dovoliť? Celkom jednoducho, zapojili kreativitu a vymysleli plán. Predtým, ako si Chad Hurin kúpil auto od Tesly, mal jedno v cene asi 2-tisíc dolárov (1 700 eur). Teraz už sedí v niečom celkom inom. On aj jeho manželka majú v súčasnosti autá v hodnote okolo 80-tisíc eur.

Obe autá mladý manželský pár prenajíma prostredníctvom luxusnej služby Turo. Ich prípadné poškodenie je kryté poistením. Negatívom je vysoký počet kilometrov, no obaja tvrdia, že sa im to oplatí, keď vlastnia také auto. Chad tvrdí, že nie je až taký fanúšik áut, ale je veľkým fanúšikom Tesly.

Turo prenajíma luxusné autá v 5-tisíc mestách, a to všetko od Mercedesu až po Maserati. Ceny sa pohybujú od 25 do 170 eur na deň. Chad Hurin začal prenajímať model S vo februári a model X v máji. Pár takto zarobil viac ako 20-tisíc eur (pričom nezahrnuli poplatky, ktoré idú službe Turo). Majú teda dosť na to, aby splatil mesačné splátky na vozidlá a zostáva im aj navyše. ,,Za autá sme nemuseli platiť nič z našich peňazí, odkedy ich prenajímame,“ povedal Hurin.

,,Autopilot ma priťahuje, pretože som veľmi fascinovaný budúcnosťou automobilov,“ priznal Hurin a dodal, ,,nevedel som, kto je Elon Musk, kým som pred niekoľkými rokmi nezačal sledovať prácu Tesly.“

Turo presvedčil mladý pár, že si môžu dovoliť tieto dve autá. Najprv si za auto cez Turo vypýtali okolo 95 eur za deň, aby šli pod trhovú cenu a získali pozitívne recenzie. Stratégia vyšla, a teraz sa Model X pohybuje od 115 eur za deň.

Ľudia, ktorí prenajímajú svoje autá cez Turo, dostávajú asi 90% z ceny. Hurinoví však dostávajú okolo 60%, pretože sa rozhodli platiť za poistné zmluvy Turo Premium, ktoré pokrývajú malé škrabance, škvrny od jedla a pretrvávajúci zápach cigaretového dymu. Chad Hurin povedal, že to bola najlepšia voľba, pretože obe autá mali podobné škody už niekoľkokrát. Najzávažnejšou bol veľký škrabanec na nárazníku Modelu S.

Už spomínaným problémom je to, že autá majú najazdených veľa kilometrov. Model S, zakúpený vo februári, má už najazdených 31-tisíc kilometrov. Päťmesačný model X má 26-tisíc kilometrov. Hurin však skonštatoval, že elektrické vozidlá vyžadujú lacnejšiu údržbu ako bežné autá. Dokonca má služba Turo stanovené, že pokiaľ nájomca na aute prejde viac ako 320 kilometrov (200 míľ), bude mu účtovaný poplatok navyše, a to 80 centov za kilometer.

Chad má už teraz rezervovaný Model 3, ktorý by mal prísť na trh v decembri. Turo mu ponúklo takmer 500 eur len za to, že uvedie auto do služby.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech