Táto firma predáva najpomalšiu pizzu na svete, ktorú ti doručia za 18 mesiacov

  • Americká firma Sargento vyrába prírodné syry
  • Ak si chceš u nich objednať syrovú pizzu, počkáš si na ňu až do doby, kým nedozreje syr
  • A to môže byť od 4 do 18 mesiacov
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Americká firma Sargento vyrába prírodné syry
  • Ak si chceš u nich objednať syrovú pizzu, počkáš si na ňu až do doby, kým nedozreje syr
  • A to môže byť od 4 do 18 mesiacov

Všetci dnes poznáme terminológiu fast food. Spája sa nám s rýchlym občerstvením, ktorého kvalita je však často otázna. Aj napriek tomu je stále pomerne bežnou voľbou namiesto tradičných reštaurácií, keď práve nemáme čas na to, vysedávať v podnikoch a čakať na prípravu jedla. Potom sa samozrejme, netreba čudovať tomu, ak objednané menu úplne nezodpovedá našim predstavám. Ani Rím nepostavili za deň a všetko chce svoj čas.

Alternatívou k fast foodom sa stáva stále obľúbenejší slow food, sľubujúci kvalitu či zdravé a prírodné potraviny, namiesto produktov rýchlych občerstvení.

Práve na tomto koncepte sa rozhodla svoju najnovšiu kampaň postaviť spoločnosť Sargento. Rodinná firma z Wisconsinu vyrába prírodné syry, aké si Amerika zamilovala. Ich syry majú byť ideálnou pochúťkou k raňajkovému chlebu, ale vynímajú sa aj na talianskej špecialite. Spoločnosť sa preto rozhodla vyskúšať najpomalšiu donášku pizze na svete.

Sargento upozorňuje na to, že na naozaj dobré a kvalitné jedlo sa oplatí počkať. Aby bol syr naozaj chutný, musí niekoľko mesiacov zrieť, z ponuky firmy to najdlhšie trvá Čedaru a to až 18 mesiacov. Ak by si teda chcel pizzu s pravým čedarom, počkať si na ňu musíš viac ako rok. Inak na tom nebudeš, ani keď sa rozhodneš pre Parmezán, ktorý na dozretie potrebuje aspoň 14 mesiacov. O čosi kratšie si počkáš na pizzu so syrom Gouda a to „iba“ pol roka či na mozzarellu, ktorej to bude trvať 4 mesiace.

Najpomalšej donáške na svete sa naozaj darí a už teraz sú všetky ponúkané druhy pizze vypredané. Okrem nich si môžeš na ich oficiálnej stránke pozrieť aj živé vysielanie zachytávajúce proces zrenia syra. Žiaden hollywoodsky trhák, ale neočakávaj. Zväčša sa budeš pozerať na pomerne nehybnú hrudku bielej hmoty.

Zdroj: Sargento, Slowest pizza delivery

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech