Táto firma ti ponúkne štyri dni voľna navyše, ktoré máš využiť na sebalásku

  • LELO je spoločnosť, ktorá produkuje sexuálne pomôcky
  • Svojim zamestnancom sa rozhodla dať štyri dni voľna navyše
  • Tie majú venovať sebaláske
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • LELO je spoločnosť, ktorá produkuje sexuálne pomôcky
  • Svojim zamestnancom sa rozhodla dať štyri dni voľna navyše
  • Tie majú venovať sebaláske

LELO je medzinárodná švédska firma vyrábajúca sexuálne hračky, ktorá má jednu zo svojich pobočiek aj vo Veľkej Británii. Ako informuje The Sun , práve tu sa rozhodli svojim zamestnancom ponúknuť netradičný benefit. Dostanú až štyri dni voľna, počas ktorých sa majú venovať sebaláske. Masturbácia má podľa spoločnosti zvýšiť ich pracovný výkon. Čas si majú vynahradiť na to, aby dosiahli čo najvyšší možný počet orgazmov.

Je známe, že práve orgazmus uvoľní do tela dôležité hormóny akými sú endorfíny či oxytocín. Človek sa potom cíti šťastnejší, vyrovnanejší a spokojnejší. Všetky tieto pozitívne emócie by si mal potom priniesť aj naspäť do práce a pracovať so zvýšeným entuziazmom a motiváciou.

„Byť sexuálne naplnený a uspokojený je pre nás v LELO jedným zo základných ľudských práv a je to úplne zadarmo! Tešíme sa, že môžeme predstaviť novú iniciatívu, vďaka ktorej ponúkame našim zamestnancom možnosť zobrať si až štyri dni voľna na sebalásku. Dúfame, že naši britskí pracovníci ho využijú na objavovanie svojho štastia,“ vyjadrila sa Rachael Nsofor hovorkyňa LELO pre Veľkú Britániu.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Zamestnanci firmy tak tieto štyri dni dostanú ako bonus ku svojim klasickým 24 dňom voľna. Musíme uznať, že ide o naozaj šialený a originálny nápad, no ani zďaleka nie je jediným inovatívnym benefitom, aký zamestnávatelia ponúkajú. Napríklad vo firmách Google, Facebook, NASA, Samsung, Mercedes-Benz či v Huffington Post-e, si počas práce môžeš vychutnať 20-minútového šlofíka.

Neobmedzená dovolenka už v zahraničí tiež nie je ničím výnimočným. Zamestnanec pracuje v plnom nasadení a motivuje ho neohraničený čas na cestovanie či venovanie sa rodine. Na Slovensku ponúka takýto benefit úspešná spoločnosť Eyerim. Viac o pracovných výhodách si prečítaj v našom článku: Benefity zamestnávateľov zo zahraničia, ktorými by sa mali inšpirovať tí slovenskí

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Vo veľkom sa tiež vo svete testuje napríklad 4-dňový pracovný týždeň, ktorý pracujúcim dáva jeden deň víkendu navyše. Testovali ho napríklad na Novom Zélande, kde sa osvedčil a o jeho implementácii uvažujú už aj v Českej republike. Viac si o tomto trende môžeš prečítať tu: Štvordňový pracovný týždeň na Slovensku? Naši zamestnávatelia vidia plusy a mínusy.

Mnohé firmy zamestnancom tiež ponúkajú napríklad deň voľna, ktorý majú využiť na starostlivosť o svoje psychické zdravie. Funguje tiež takzvaný „sick day“, ten si môžeš beztrestne vziať napríklad, po prepitej noci s kamošmi v bare.

Zdroj: The Sun, Daily Hunt, Doma.markiza

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech