Táto idylická talianska dedinka ti dá 2-tisíc eur. Stačí, ak sa do nej presťahuješ

  • Príspevok 2 000 € za presťahovanie a obecné byty za 50 € mesačne v romantickej dedine v Taliansku. Už balíš kufre?
bormida
Instagram.com, gazzettadasti.it
  • Príspevok 2 000 € za presťahovanie a obecné byty za 50 € mesačne v romantickej dedine v Taliansku. Už balíš kufre?

Starosta krásnej malej dedinky má obavy, že sa z nej stane miesto duchov, a tak ponúka 2 000 € každému, kto sa do nej prisťahuje.

Veľa slnečných dní, pizza, cestoviny a kvalitné víno sú len zlomkom zo zoznamu výhod života v Taliansku. Ak si niekedy premýšľal nad životom v tejto nádhernej krajine, teraz ti za presťahovanie dokonca aj zaplatia.

gazzettadasti.it

Reč je o dedine Bormida nachádzajúcej sa v severnom horskom regióne Talianska neďaleko Janova. Momentálne sa populácia v dedine zastavila na počte 394 ľudí.

Starosta obce zverejnil na Facebooku myšlienku prilákania nových obyvateľov do svojej dediny. Okrem príspevku 2 000€ starosta láka potenciálnych obyvateľov na lacné prenájmy obecných bytov v hodnote iba 50€ za mesiac.

nyugat.hu

Iniciatíva starostu za zachránenie populácie v dedine sa na Facebooku stretla s pozitívnymi ohlasmi a dokonca prvými potenciálnymi uchádzačmi, ktorí sa chcú programu zúčastniť. Predtým, ako sa ľudia začnú baliť a rezervovať svoje lety však starosta varoval, že jeho myšlienka odmeny 2 000€ za presťahovanie ešte musí byť schválená miestnou radou. Územie dediny bolo navrhnuté aj ako miesto pre rozmiestnenie populácie imigrantov v Taliansku.

Ľudí ponuka nezaujala len z finančného hľadiska, ale najmä kvôli prísľubu jednoduchšieho a pomalšieho života. Dedina nových obyvateľov láka na čistý vzduch a krásnu prírodu navôkol, ktorá absentuje vo veľkých znečistených mestách. Ak by obyvatelia predsa len potrebovali zablúdiť do mesta, Janov je vzdialený iba 80 km.

nyugat.hu

V obci sa nachádzajú len 4 reštaurácie, takže možnosti na rekreáciu sú trochu obmedzené, čo by sa však príchodom nových obyvateľov určite zmenilo.

zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech