Táto malá chata je ideálnym útočiskom, ak ťa stresuje život v preplnenom meste

  • Kanadská spoločnosť Backcountry Hut Company sa špecializuje na výrobu domov, ktoré sú vyrobené z viacerých častí. Po ich poskladaní má zákazník k dispozícii útulnú chatu, za prijateľnú cenu.
44BA892300000578-0-image-a-21_1506422925675
Backcountry Hut Company
  • Kanadská spoločnosť Backcountry Hut Company sa špecializuje na výrobu domov, ktoré sú vyrobené z viacerých častí. Po ich poskladaní má zákazník k dispozícii útulnú chatu, za prijateľnú cenu.

Každý z nás aspoň raz za život sníval o bývaní v malej chatke, niekde ďaleko od ľudí a veľkomiest. Avšak nájsť ideálny pozemok a postaviť tam postačujúci dom je častokrát finančne veľmi náročné. S týmto sa rozhodla zatočiť istá kanadská spoločnosť.

Kanadská firma Backcountry Hut Company vymyslela jednoduchý domček, ktorý sa skladá z niekoľkých častí. Práve z dôvodu, že dom sa postupne spája z rôznych menších častí, je tento domček možno postaviť kdekoľvek. Firma ponúka rôzne verzie domu. Najmenší dom má rozlohu približne 18 metrov štvorcových, pre náročnejších je k dispozícii dom o rozlohe 87 metrov štvorcových. Podľa spoločnosti by sa do najväčšej verzie vošlo až 24 ľudí naraz.

Čo sa týka ceny, tá sa začína na hodnote 38-tisíc eur, v závislosti od veľkosti domu či dodatočného vybavenia. Špeciálny tím poradí nie len so zariadením interiéru, ale aj s dodatočnými povoleniami a celkovou projektovou dokumentáciou.

Spoluzakladateľ spoločnosti Wilson Edgar sa vyjadril že výstavba takéhoto domu potrvá 4 ľudom menej ako týždeň, bez použitia bagrov či iných ťažkých strojov. „Častokrát sa stretávame s požiadavkou od strany zákazníkov o vytvorenie istého úkrytu pred realitou,“ dodal Edgar.

Podľa jeho slov je táto stavba ideálna pre kohokoľvek. Samotný produkt a proces výroby je veľmi unikátny, praktický a neuberá na celkovej kvalite dizajnu.

V súčasnosti je tento dom k dispozícií len v USA a Kanade, ale v budúcnosti sa plánuje a s rozšírením služieb do celého sveta.

zdroj: thebackcountryhutcompany.com / dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK