Táto Slovenka dokazuje, že detská móda nemusí byť gýčová. Šije štýlové doplnky a riadi sa princípmi etickej módy

  • Cieľom mladej značky NOS NAS je priniesť do sveta detských doplnkov trochu nového vetra.
  • Cieľom mladej značky NOS NAS je priniesť do sveta detských doplnkov trochu nového vetra.

Pani Andrea sa šitiu venovala ako koníčku dávno predtým, ako založila NOS NAS. Počas materskej dovolenky sa k nemu vrátila a posunula ho na vyšší level. Šije štýlové doplnky pre deti vo veku do 2 – 2,5 roka.

„Chýbala mi sebarealizácia a s manželom sa nám nepáčilo to, čo bežne dostať v obchodoch s detským oblečením. Začala som šiť detské oblečenie, len tak pre radosť a pre syna. Mohla som mu tak obliecť niečo, čo sa mi naozaj páči a nie je to aktuálny výstrelok s potlačou rozprávky, ktorá momentálne beží v kinách,” povedala Andrea pre portál kvalitne-slovenske.sk.

Foto: sashe.sk/nosnas

Momentálne v ponuke NOS NAS nájdeš rôzne čepce, podbradníky, no aj hojdačky a drevené doplnky. Všetky sa snažia vyrábať z materiálov od lokálnych dodávateľov.

„Uvedomujeme si, že naše výrobky možno nezaujmú masy, mnoho ľudí dá prednosť ružovému podbradníku s mačičkou pred našim sivým s trojuholníkmi, ale práve o to nám išlo. Vytvoriť niečo, čo tu možno chýba, a veríme, že sa nájde pár mamičiek a ich lások, ktoré majú podobný štýl ako my a detská móda môže byt napríklad aj biela či sivá,“ povedala Andrea pre portál kvalitne-slovenske.sk

Foto: FB/NOS NAS

Produkty NOS NAS nie sú len štýlové, ale majú aj iný rozmer. Dôležitou súčasťou projektu je aj osveta a propagácia etických princípov v móde. Tieto témy sú momentálne čoraz populárnejšie a Andrea chce túto diskusiu preniesť aj do detského oblečenia.

„Predstavte si, že idete do mesta a každý človek by mal oblečené #handmade #slowfashion #slovakproduct… Myslím, že princípy fairtrade, bio, eko, lokálne či eticky sa dajú postupne presadiť, tak poďme začať od najmenších. Rovnako si myslím, že názor na samotnú módu sa dá vybudovať, tak prečo to kaziť lacným mainstreamom,“ uviedla Andrea pre portál kvalitne-slovenske.sk.

Foto: FB/NOS NAS

Tieto princípy im neslúžia iba ako marketingová stratégia. Snažia sa ich do svojich produktov aplikovať čo najviac. Napríklad drevo na drevené doplnky kupujú výhradne z certifikovaného lesa, ktorého ťažbou sa neohrozuje budúcnosť našich lesov.

„Momentálne máme novinku, nadviazali sme spoluprácu s jednou spoločnosťou, ktorá propaguje eticky a ekologicky vyrábaný materiál. Pracuje tak na princípe fair trade a výhradne s bio látkami, ručne tkanými. Ak sa nám to osvedčí, radi by sme pokračovali v tejto linke a podporili tak princípy, na ktorých nám záleží,“ dodala Andrea pre portál kvalitne-slovenske.sk.

Foto: FB/NOS NAS

NOS NAS je perfektným príkladom biznisu, ktorý uspel vďaka tomu, že našiel skupinu zákazníkov, ktorí boli na súčasnom trhu nedostatočne obslúžení. Andrea si uvedomuje, že štýl jej detskej móde sa pravdepodobne nestane na Slovensku mainstreamom, no na tom v podstate nezáleží. Štýlová kvalita založená na etických princípoch si svojich zákazníkov nájde.

Ak ťa výrobky NOS NAS zaujali, kúpiť si ich môžeš na SAShE.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech