Táto Slovenka dokazuje, že tradičné vzory sú nadčasové. Ručne vyrába štýlové doplnky inšpirované folklórom

  • Wrtulka prináša to najlepšie z ľudových vzorov do 21. storočia.
  • Wrtulka prináša to najlepšie z ľudových vzorov do 21. storočia.

Prvky slovenského folklóru sa v poslednej dobe začínajú v oblečení a doplnkoch objavovať čoraz viac. A majú na to dobrý dôvod. Vzory, ktoré nosili naše staré mamy, sú jednoducho nadčasové a bola by škoda, ak by upadli do zabudnutia.

Našťastie to nehrozí aj vďaka ľuďom ako Veronika Capová, ktorá si hovorí Werča Wrtulka. Tá sa rozhodla vzory inšpirované folklórom preniesť na motýliky a choker náhrdelníky, ktoré zdá sa opäť naberajú na popularite.

Do sveta módy sa dostala už počas vysokej školy. Zúčastňovala sa kurzov módneho stylingu, krajčírstva a mnohých ďalších, kde získala základy potrebné na úspešnú originálnu tvorbu.

Jej láska ku folklóru a potreba tvoriť ju neskôr priviedla na nápad založiť značku Wrtulka design. Tá funguje od októbra 2016. Na mieru vyrába pánske a dámske motýliky, populárne choker náhrdelníky a rôzne menšie doplnky, napríklad na svadby. Neskôr chce ponuku rozšíriť aj o šaty a sukne, no zatiaľ sa výrobe venuje sama, takže to ešte nejaký čas potrvá.

Celý svoj tvorivý proces prepája so sociálnymi médiami. Nájdeš ju na Facebooku aj Instagrame, kde pravidelne dokumentuje a konzultuje svoje výrobky. Na Facebooku si môžeš jej doplnky aj objednať.

Je skvelé vidieť, že ručná výroba a tradičné vzory majú stále miesto aj v modernej spoločnosti. Werča je ešte iba na začiatku svojej biznisovej cesty, no už teraz je vidieť, že šancu na úspech má. Originálne a kvalitne nadizajnované doplnky si svojich zákazníkov, ktorí sa chcú niečím odlíšiť, bezpochyby nájdu.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá